Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > A. Rabka: Jesteśmy przygotowane na to, by pokonać ŁKS

A. Rabka: Jesteśmy przygotowane na to, by pokonać ŁKS

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów w najbliższą niedzielę rozpoczną półfinałową rywalizację z ŁKS Commercecon Łódź. Oba zespoły mierzyły się ze sobą na tym etapie rozgrywek także w minionym sezonie. –  Na pewno jest żądza rewanżu za poprzedni półfinał z ŁKS Commercecon. Jesteśmy na to przygotowane, żeby pokonać ŁKS – powiedziała rozgrywająca Developresu, Agnieszka Rabka.

W czwartek i piątek przygotowujące się do rywalizacji półfinałowej z ŁKS Commececon Łódź podopieczne Lorenzo Micelliego rozegrały dwa spotkania towarzyskie z Chemikiem Police. Mistrzynie Polski również szykują się do swojego półfinału z Grot Budowlanymi Łódź. – W sparingach z Chemikiem Police nie potrzebowaliśmy wygranej, a utrzymania rytmu gry i naszego stylu. Wydaje mi się, że w tym drugim meczu zaprezentowałyśmy się lepiej, niż w pierwszym. Pierwszy raz gramy tym systemem, jakim grali wcześniej panowie, że dwa pierwsze zespoły odpoczywają i czekają na rywala w półfinale. To trudne, bo wypada się z rytmu meczowego, dlatego nasz sztab zdecydował o sparingach z Chemikiem – powiedziała Agnieszka Rabka, rozgrywająca Developresu.  – Potrzeba nam było dobrego sparingpartnera i wydaje mi się, że w tą samą stronę szedł też Chemik – dodała zawodniczka.Agnieszka Rabka nie wypowiedziała się na temat, jakie elementy siatkarskiej sztuki w tych sparingach mogły zadowolić drużynę. – Wydaje mi się, że takie pytanie trzeba zadać trenerowi. Nie mnie to oceniać. Trener dokładnie wie, co chciał osiągnąć poprzez te sparingi. Wydaje mi się, że w tym drugim meczu zaprezentowałyśmy się lepiej, niż w pierwszym – stwierdziła  siatkarka.

Doświadczona rozgrywająca spodziewa się dużej walki w fazie półfinałowej. – Na pewno cała czołowa czwórka pokazała, że potrafi dobrze grać i każdy z tych zespołów będzie chciał wejść co finału. Moim zdaniem będą to bardzo długie i zacięte mecze – przyznała Agnieszka Rabka. W minionym sezonie Developres SkyRes Rzeszów po trzymeczowej rywalizacji w półfinale musiał uznać wyższość rywalek. – Na pewno jest w nas chęć rewanżu za poprzedni półfinał z ŁKS-em Commercecon. Jesteśmy na to przygotowane, żeby pokonać ŁKS – zakończyła zawodniczka.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved