Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > A. Lewandowska: Trudno taki zespół „rozgryźć” (wideo)

A. Lewandowska: Trudno taki zespół „rozgryźć” (wideo)

fot. Bogusław Krośkiewicz

Siatkarki Giacomini Budowlanych Toruń przegrały wyjazdowe spotkanie z wyżej klasyfikowanym zespołem Grot Budowlanych Łódź. Wyraźnie widać jednak było, że łodziankom trudno było po ostatnim maratonie meczowym wejść na swój najwyższy poziom, co beniaminek wykorzystał, wygrywając pierwszego seta tego meczu. – Na pewno był to bardzo pozytywny set w naszym wykonaniu. Grałyśmy to, na co pozwolił nam przeciwnik, a zdawałyśmy sobie sprawę, jak dobrze potrafią grać łodzianki. Niestety w następnych trzech partiach rywalki nie pozwoliły nam się rozegrać – powiedziała po spotkaniu środkowa torunianek, Anna Lewandowska.

Wiedziałyście, że w derbach Budowlanych po raz kolejny bardzo trudno będzie wam powalczyć o punkty z łodziankami. Jednak patrząc na trudny terminarz rywalek, miałyście apetyt na wykorzystanie słabości przeciwnika?Anna Lewandowska:  Przyjechałyśmy tutaj z myślą o tym, że będzie to mimo wszystko bardzo trudny mecz. Zdawałyśmy sobie sprawę z tego, że dziewczyny z Łodzi są zmęczone, miały bardzo napięty terminarz. Mimo wszystko nadal grają bardzo dobrze. Trudno jest taki zespół „rozgryźć”. Chciałyśmy w tym meczu urwać choć punkt, wykorzystać to zmęczenie przeciwnika, ale niestety to się nie udało.

Dla beniaminka z Torunia każdy punkt do ligowej tabeli jest na wagę złota. Macie za sobą mecze z dąbrowiankami czy wrocławiankami. Te ważniejsze spotkania są jednak chyba dopiero przed wami…

– Zdecydowanie tak, jak widać te drużyny są jak na razie poza naszym zasięgiem. Dlatego staramy się wykorzystać nasze mocniejsze strony, później będziemy te mecze analizować. Bardzo trudno było w tych starciach o wygraną, teraz nastawiamy się już na kolejne mecze, które teoretycznie mogą być dla nas łatwiejsze.

Grając przeciwko „najwyższemu” blokowi Orlen Ligi, nie miałaś w meczu przeciwko Grot Budowlanym Łódź łatwego zadania. Jak chciałyście odpowiedzieć na te atuty rywalek?

– Jest to zespół, który dysponuje bardzo wysokim blokiem i niezwykle szybkim rozegraniem. Po prostu starałyśmy się dostosować do taktyki, którą nakreślił nam trener, analizując grę tej drużyny. Miałyśmy nakreślone swoje priorytety.

Mecz w Atlas Arenie rozpoczęłyście bardzo pozytywnie, od wygrania seta. Uwierzyłyście wtedy, że może uda wam się powalczyć o urwanie choć jednego punktu gospodyniom?

– Na pewno był to bardzo pozytywny set w naszym wykonaniu. Grałyśmy to, na co pozwolił nam przeciwnik, a zdawałyśmy sobie sprawę, jak dobrze potrafią grać łodzianki. Niestety w następnych trzech partiach rywalki nie pozwoliły nam się rozegrać.

Bardzo widoczny jest brak kontuzjowanej Ilony Gierak. Zespół został pozbawiony bardzo ważnego ogniwa…

– Na pewno bardzo nam jej brakuje. Jest w trakcie rehabilitacji. Trudno jest mi sobie wyobrazić, jak by to wyglądało, gdyby Ilona z nami grała. Z pewnością jednak bardzo by nam się przydała.

 

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved