Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > A. Krzos: O innych celach będziemy myśleć później

A. Krzos: O innych celach będziemy myśleć później

fot. Łukasz Krzywański

Siatkarki Chemika Police w finałowym starciu Pucharu Polski nie dały żadnych szans ekipie Grot Budowlanych Łódź. Triumfowały w trzech setach, zdobywając puchar po raz drugi z rzędu. – Udało nam się zdobyć Puchar Polski i obronić tytuł sprzed roku. Jesteśmy bardzo zadowolone. Koncentrować się na kolejnych celach będziemy dopiero później – skomentowała Aleksandra Krzos.

W finale nie licząc pierwszego seta, kibice mogli oglądać dość jednostronne widowisko. Czy pani zdaniem premierowa odsłona miała kluczowe znaczenie na przebieg finału?Aleksandra Krzos: – Pierwszy wygrany set dał nam dużą pewność siebie, a z drugiej strony obniżył trochę poczucie własnej wartości w drużynie rywalek. Kolejne dwa sety padły naszym łupem, co chyba było konsekwencją tego otwarcia. Byłyśmy przez cały mecz bardzo skoncentrowane i skupione. Widziałyśmy półfinał drużyny z Łodzi z Impelem Wrocław i wiedziałyśmy, że dziewczyny z Łodzi potrafią się podnieść i wyjść z opresji.

Odnosząc się do półfinałowego starcia drużyny z Łodzi, nie miałyście obawy, że jednak rywalki mogą nieoczekiwanie odwrócić losy spotkania i wrócić do gry?

– Cały czas z tyłu głowy miałyśmy właśnie takie myśli, że musimy pilnować wyniku i grać do samego końca. Kluczowa była koncentracja, bo w przeciwnym razie nasze rywalki mogą to momentalnie wykorzystać i wrócić do gry.

Po waszym meczu z Developresem SkyRes Rzeszów wiele osób podkreślało, że takiej drużynie jak Chemik Police nie zdarzają się dwa słabsze mecze pod rząd. W finale chyba ewidentnie udowodniliście, że tak jest.

– Tego, czy nie gramy dwóch słabych spotkań pod rząd, to nie wiem. W finale jednak byłyśmy ogromnie zmotywowane do gry i zdeterminowane do tego, żeby osiągnąć założony cel. Od początku grałyśmy pewne swoich umiejętności i swojego poziomu. Takie miałyśmy nastawienie na ten finał i zależało nam na tym, aby od początku narzucić swój styl gry.

Udało wam się zrealizować pierwszy cel w tym sezonie, jakim jest obrona Pucharu Polski. Przed wami teraz walka na kolejnych frontach, czyli w rozgrywkach ligowych i europejskich pucharach.

– Na razie skupiamy się przede wszystkim na tym, aby świętować nasz sukces. Udało nam się zdobyć Puchar Polski i obronić tytuł sprzed roku. Jesteśmy bardzo zadowolone. Koncentrować się na kolejnych celach będziemy dopiero później.

Rozmawiał Sebastian Solecki

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-02-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved