Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > A. Kowal: Każdy przegrany set daje nam dużo do zastanowienia

A. Kowal: Każdy przegrany set daje nam dużo do zastanowienia

fot. Katarzyna Antczak

– Na pewno kontuzja Wintersa wybiła nas z rytmu, bo trzy kolejne punkty rywale zdobili na Marko Ivoviciu. To na pewno im dodało więcej wiary. Z kolei w czwartym secie graliśmy bez zagrywki i to był klucz do zwycięstwa nad Libercem w tej partii – przyznał po zwycięstwie w Libercu szkoleniowiec Asseco Resovii, Andrzej Kowal.

Mimo zwycięstwa odczuwa pan chyba dużą złość po inauguracji Ligi Mistrzów w Libercu, gdzie przez długi czas nic nie wskazywało na takie emocje…Andrzej Kowal: – Każdy przegrany set daje nam dużo do zastanowienia, ale ja się cieszę, że wygraliśmy, bo tu się liczą zwycięstwa. Pewnie, że wszyscy oczekują, żebyśmy wygrywali po 3-0, ale na ten moment cieszą nas wygrane. Dużo przed nami pracy w budowaniu tej pewności siebie.

To jednak nie pierwszy taki mecz w tym sezonie, gdzie potraficie wysoko wygrywać sety, by za chwilę zdecydowanie oddać inicjatywę rywalom. To jest jakieś ciągłe powielanie tych samych błędów?

– Nie nazwałbym tak tego. W tym III wyrównanym secie mieliśmy przewagą jednego punktu. Na pewno kontuzja Wintersa (naderwany mięsień łydki – przyp. red.) wybiła nas z rytmu, bo trzy kolejne punkty rywale zdobyli na Marko Ivoviciu. To na pewno dodało im więcej wiary. Z kolei w IV secie graliśmy bez zagrywki i to był klucz do zwycięstwa nad Libercem w tej partii.

Wydawało się, że ta „druga szóstka” poradzi sobie szybko z rywalem i zaoszczędzi sił przed sobotnim meczem w Kielcach, ale sytuacja odwróciła się diametralnie i musiał pan dokonywać wielu roszad w składzie, żeby ratować wynik…

– Nie ma tutaj pierwszej czy drugiej szóstki. Zagraliśmy pierwsze dwa sety naprawdę dobrze, ale w sytuacji, gdzie przegrywamy kolejnego seta, szukamy alternatywy, jakości w grze i zawodników, którzy poprawią tę jakość. Te zmiany poza wymuszoną zmianą Wintersa spowodowane były potrzebą poprawienia jakości gry.

Kontuzja Frederica Wintersa, dołek Marko Ivovicia, problemy zdrowotne Thibaulta Rossarda – mimo szerokiego składu sytuacja Asseco Resovii na przyjęciu nie wygląda kolorowo, a już w sobotę mecz w Kielcach…

– Nie z takich sytuacji wychodziliśmy i z tym również poradzimy sobie w meczu w Kielcach.

 

Materiał Rafała Myśliwca dostępny w Przeglądzie Sportowym

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved