Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > A. Chiappini: Nie jesteśmy zespołem, który może sobie pozwolić na chwilę rozluźnienia

A. Chiappini: Nie jesteśmy zespołem, który może sobie pozwolić na chwilę rozluźnienia

fot. Bianka Sawoniuk

Nie jesteśmy zespołem, który może sobie pozwolić na chwilę rozluźnienia, my musimy cały czas naciskać rywala, narzucać mu swój styl gry. Wiem, że to jest trudne, ale musimy się tego nauczyć – podkreślał trener Trefla Proximy Kraków, Alessandro Chiappini po porażce swoich podopiecznych 1:3 w Muszynie.

Co się stało z grą pana drużyny w połowie drugiego seta?Alessandro Chiappini: – Spotkanie rozpoczęliśmy bardzo dobrze, graliśmy na wysokim poziomie i z tego jestem bardzo zadowolony. Jednak od połowy drugiego seta, po tym jak rywalki zmieniły rozgrywającą, wszystko się odmieniło. Pozwoliliśmy rywalkom wrócić do gry, choć wiedzieliśmy, jak będą grać z drugą rozgrywającą. Początek trzeciego seta również nie wyglądał tak, jak byśmy sobie tego życzyli, znaleźliśmy siłę do tego, żeby wrócić do gry. Jednak w najważniejszym momencie popełniliśmy kilka niewymuszonych błędów i pozwoliliśmy się odbudować przeciwniczkom. Z tego powodu jestem trochę smutny, bo mieliśmy swoje szanse, graliśmy naprawdę dobrze i mogliśmy zdobyć tutaj punkty. Pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie to zrobić.

Jakie emocje towarzyszą po takim spotkaniu?

– Szczerze, mimo porażki, nie jestem bardzo negatywnie nastawiony. Zobaczyłem wiele pozytywów w tym spotkaniu. Musimy się nauczyć, jak utrzymać tę dobrą grę przez całe spotkanie. Nie jesteśmy zespołem, który może sobie pozwolić na chwilę rozluźnienia, my musimy cały czas naciskać rywala, narzucać mu swój styl gry. Wiem, że to jest trudne, ale musimy się tego nauczyć. Kiedy masz do czegoś okazję, musisz je wykorzystać. My tego nie zrobiliśmy i z tego powodu jestem najbardziej smutny.

W trakcie spotkania dokonywał trener sporej ilości zmian…

– Rozpocząłem „szóstką”, która na chwilę obecną jest dla mnie najsilniejsza. W trakcie spotkania dokonywałem zmian, ponieważ mieliśmy trochę problemów z niektórymi elementami i chciałem je poprawić. Rotowałem zawodniczkami, bo tego potrzebowaliśmy. To pokazuje również, że mamy wyrównany skład i zawodniczki wchodzące z ławki mogą pomóc i podnieść jakość gry naszego zespołu.

źródło: treflproxima.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved