Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > A. Boricić: W następnych ME już 24 drużyny

A. Boricić: W następnych ME już 24 drużyny

fot. CEV

– Mistrzostwa Europy w Polsce będą ostatnią taką imprezą. Po raz ostatni w turnieju zagra 16 drużyn. Planujemy, by od 2019 roku finały odbywały się w nowej formule i grały w nich już 24 reprezentacje – powiedział prezydent Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej Aleksandar Boricić.
   
Jak podobała się panu ceremonia losowania i występy artystów?Aleksandar Boricić:Chciałbym podziękować polskiej federacji, przedstawicielom miast-gospodarzy i Telewizji Polsat za tę imprezę. To było ważne wydarzenie, a dla przedstawicieli wszystkich krajów najważniejsze było oczywiście to, do której grupy trafią.

Pańskie serce zabije mocniej podczas meczu Polska – Serbia?

Tak, ale nie lekceważmy Finlandii, nie zlekceważmy również Estonii. Pamiętajmy o tych wszystkich mniejszych krajach, które być może nie są typowane na faworytów do medali, ale mogą sprawić niespodziankę, tak jak zrobiła to Słowenia podczas ostatnich mistrzostw. Chciałbym dodać, że mistrzostwa Europy w Polsce będą ostatnią taką imprezą. Po raz ostatni w turnieju zagra 16 drużyn. Planujemy, by od 2019 roku finały odbywały się w nowej formule i grały w nich już 24 reprezentacje.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-11-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved