Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > A. Atanasijević: Może przyjadę do Krakowa

A. Atanasijević: Może przyjadę do Krakowa

fot. archiwum

Reprezentacja Serbii zakwalifikowała się do turnieju Final Six Ligi Światowej, który w dniach 13-17 lipca zostanie rozegrany w Krakowie. W jej szeregach jednak zabraknie atakującego Aleksandara Atanasijevicia, którego wyeliminowała z gry kontuzja nogi. Serb jednak zapowiada, że postara pojawić się w dawnej stolicy Polski, aby dopingować swoich kolegów.

Diagnoza w sprawie kontuzji atakującego została niemal postawiona. – Jest podejrzenie złamania kości piszczelowej – powiedział na łamach „Sportskiego Żurnala” Aleksandar Atanasijević. – Przez ostatnie miesiące zmagałem się z ogromnym bólem, a te moje problemy trwają już od dwóch lat. Ostatnio regularnie brałem tabletki i zastrzyki, ale i tak nie mogłem znieść bólu. W tej sytuacji nie miałem innego wyjścia i to była dla mnie bardzo trudna decyzja, żeby zostawić zespół. To jest jednak najlepsze rozwiązanie dla mnie i dla drużyny, bo w takim położeniu nie jestem w stanie wiele jej pomóc – przyznał serbski atakujący.

Atanasijević wybiera się na badania do Perugii. – Wstępne diagnoza wykazała, że jest to złamanie kości piszczelowej. Trzeba będzie utworzyć dodatkową kość, a podczas zabiegu, jeśli będzie potrzebny, trzeba też usunąć niektóre rzeczy. Być może jednak operacja nie będzie potrzebna, bo nie ukrywam, ale jestem w stresie. Jedno z badań wykazało tylko stan zapalny, ale to wszystko trzeba potwierdzić dokładnymi, specjalistycznymi badaniami. Gdyby zabieg był konieczny, to wiem, że rehabilitacja będzie krótka – mówi Atanasijević, który nie wyklucza, że pojawi się na Final Six Ligi Światowej w Krakowie. – Jestem przekonany, że możemy w Polsce osiągnąć dobry wynik. Zespół świetnie funkcjonuje. W tym roku wydaje mi się, że atmosfera w teamie jest najlepsza, odkąd jestem w tej reprezentacji. Jeśli nie stanie nic na przeszkodzie, to nie wykluczam, że przyjadę do Krakowa, żeby wspierać chłopaków i być z zespołem – zapowiada Aleksandar Atanasijević, który przed rokiem z reprezentacją Serbii zdobył srebrny medal w Lidze Światowej.



źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved