Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > 7 zawodników zostaje w APP Krispolu, są pierwsze nowe twarze

7 zawodników zostaje w APP Krispolu, są pierwsze nowe twarze

fot. Krispol Września

W szeregach brązowego medalisty I ligi dojdzie do pewnych przetasowań kadrowych. Nadal trenerem APP Krispolu będzie Marian Kardas, ale w zespole pozostało 7 zawodników. Nowymi rozgrywającymi będą Jan Tomczak oraz Marcin Krawiecki.

Minione dwa sezony były bardzo udane dla APP Krispolu Września. Drużyna prowadzona przez Mariana Kardasa dwukrotnie sięgnęła po brązowy medal I ligi. Najpierw w pojedynku o trzecie miejsce pokonała AGH AZS Kraków, a w poprzednim sezonie rozprawiła się z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Nic więc dziwnego, że działacze przedłużyli współpracę z Marianem Kardasem. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy trenera. W poprzednich rozgrywkach tak naprawdę zajęliśmy szesnaste miejsce w Polsce. To bardzo dobry wynik. Dlatego zdecydowaliśmy się podpisać umowę na kolejne dwa lata – powiedział Robert Wardak, prezes APP Krispolu.Mimo że wielkopolska drużyna po raz kolejny zajęła czołowe miejsce w I lidze, to okazało się, że po zakończeniu sezonu zajdą w niej spore zmiany. W zespole zostanie tylko siedmiu zawodników, którzy grali w nim w poprzednich rozgrywkach. działacze zdecydowali się na odmłodzenie składu. – Budujemy zespół w perspektywie dwóch, trzech lat. Chcemy spróbować odmłodzić zespół, aby w kolejnych latach jedynie dokonywać drobnych zmian i wzmocnień na poszczególnych pozycjach. Chcielibyśmy uniknąć radykalnych zmian przy kolejnym budowaniu składu – podkreślił Wardak.

Najmniejsze roszady zajdą na środku siatki, bowiem w Krispolu nadal będą występowali: Wojciech Kaźmierczak, Tomasz Narowski, a także Mateusz Zawalski. Na powrót do Wrześni zdecydował się Robert Brzóstowicz, który w minionych rozgrywkach reprezentował barwy II-ligowych Wilków Wilczyn. Ponadto w zespole brązowego medalisty I ligi nadal grali będą: Adam Lorenc (atakujący), Filip Frankowski i Mateusz Jóźwik (przyjmujący) oraz Patryk Ligocki (libero). Oznacza to, że z drużyny odeszli Piotr Lipiński i Filip Troczyński (rozgrywający), Damian Wierzbicki (atakujący), Tomasz Kuś (libero), Rafał Berwald i Maciej Krysiak (przyjmujący).

Do Krispolu przeniesie się za to Jan Tomczak, który w minionym sezonie wygrał I ligę ze Ślepskiem Suwałki. O miejsce w podstawowym składzie rywalizował będzie on z Marcinem Krawieckim, który ma za sobą już występy w I lidze, bowiem w sezonie 2017/2018 reprezentował AGH AZS Kraków. Wcześniej był rozgrywającym grającej w Młodej Lidze ZAKSY, a w poprzednich rozgrywkach wraz z zespołem ze Strzelec Opolskich wywalczył awans do I ligi.

Zobacz również
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn na sezon 2019/2020

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved