Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > 6 kolejnych zawodniczek żegna się z klubem z Podbeskidzia

6 kolejnych zawodniczek żegna się z klubem z Podbeskidzia

fot. Łukasz Krzywański

Jeszcze przed ostatnim gwizdkiem sezonu Ligi Siatkówki Kobiet było wiadomo, że z BKS-em Bielsko-Biała pożegna się Katarzyna Konieczna, która zakończyła karierę. Teraz klub z Podbeskidzia potwierdził odejście kolejnych siatkarek. 

– Dobre występy w minionym sezonie spowodowały bardzo duże zainteresowanie innych klubów naszymi zawodniczkami. Praktycznie każda zawodniczka dostała oferty konkurencyjne. Bardzo długo walczyliśmy o utrzymanie składu w jak najmniej zmienionym stanie, jednak w kilku przypadkach musieliśmy zderzyć się z barierami finansowymi. Wszystkim siatkarkom, które odchodzą z naszego klubu dziękujemy za grę i emocje, których doświadczaliśmy w tym sezonie. Nie mówimy im „żegnajcie”, ale „do zobaczenia”, bo liczymy na ich powrót w przyszłości. Wierzymy, że zawodniczki, które pojawią się w miejsce odchodzących, co najmniej utrzymają poziom sportowy z ubiegłego sezonu – mówił Jacek Zięba – Członek Zarządu Bialskiego Klubu Sportowego S.A.Od kilku tygodni wiadomo, że w sezonie 2019/2020 w BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała nie zobaczymy już Katarzyny Koniecznej, która postanowiła zakończyć karierę sportową. W 24 meczach w zakończonym sezonie bielska atakująca zdobyła łącznie 238 punktów (197 atakiem, 26 zagrywką i 15 blokiem). – Grałam w BKS PROFI CREDIT dwa lata. To były niby tylko dwa lata, ale aż dwa sezony emocji, wzlotów i upadków, nauki ale i dawania przykładu, zawiązywania nowych znajomości, ale i rozstań. To był dla mnie piękny, bardzo wartościowy czas. Dziękuję klubowi za możliwość reprezentowania barw klubu i doświadczenia tylu wrażeń oraz za opiekę i organizację od A do Z. Trenerom za cierpliwość i okazane wsparcie na co dzień. Zespołowi za fantastyczną atmosferę na treningach, za wolę walki i zaraźliwy entuzjazm. Kibicom za to, że grając w Bielsku-Białej naprawdę czułyśmy, że gramy u siebie. Dziękuję także Miastu za to, że dba o siatkówkę, dzięki czemu wiele zawodniczek choć przez chwilę może poczuć się w stolicy Podbeskidzia jak w domu. Będę z pewnością kibicem BKS w przyszłości – mówi była już kapitan bielskich siatkarek Katarzyna Konieczna.

W kolejnym sezonie czerwono-żółto-zielonych barw nie będzie już broniła druga z bielskich atakujących – Magda Jagodzińska. Popularna „Jadzia” w BKS PROFI CREDIT zagrała 20 meczów zdobywając łącznie 56 punktów (37 atakiem, 13 blokiem i 6 zagrywką). – Dziękuję za cały ten sezon – mówiła na zakończenie swojej przygody w Bielsku-Białej.

Z bialskim klubem żegna się również środkowa Nina Herelova. Reprezentantka Słowacji rozegrała w BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała 25 spotkań zdobywając 221 punktów (149 atakiem, 51 blokiem i 21 zagrywką). – Dziękuję prezesom, trenerom i całemu zespołowi za to, że miałam okazję grać w BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała. Bardzo dziękuję także kibicom za świetny doping. Życzę powodzenia w następnym sezonie. Oby ten następny był jeszcze lepszy niż ten ostatni – podsumowała środkowa.

Oferty innych klubów wybrały także reprezentantki Polski: Julia Nowicka, Paulina Maj-Erwardt i Emilia Mucha. Młoda rozgrywająca spędziła w Bielsku-Białej dwa sezony. W drugim była podstawową zawodniczką bielskiego zespołu. W sezonie 2018/2019 wystąpiła w 25 meczach zdobywając 115 punktów (63 atakiem, 30 blokiem i 22 zagrywką). – Cieszę się, że w swoich pierwszych dwóch latach w seniorskiej karierze trafiłam do BKS PROFI CREDIT. Dziękuję bardzo wszystkim, którzy dali mi szansę i zaufali już po roku, stawiając w roli pierwszej rozgrywającej. Wiem, że nie każdy ma taką szansę. Pragnę również podziękować wszystkim kibicom, ludziom zaangażowanym w klubie, dziewczynom z drużyny i sztabowi za świetną atmosferę. Do zobaczenia! – mówiła Julia Nowicka.

Dla Pauliny Maj-Erwardt sezon 2018/2019 spędzony w BKS PROFI CREDIT był powrotem do bialskiego klubu po 10 latach. Dobra gra Pauliny została zauważona przez trenera reprezentacji Jacka Nawrockiego, który powołał bielską libero do kadry. W niej libero kontynuuje świetną grę i to również dzięki jej dobrej postawie Polki wygrały turniej w Montreux oraz dwa mecze Siatkarskiej Ligi Narodów. W ostatnim sezonie Paulina Maj-Erwardt zagrała we wszystkich 26 meczach notując przyjęcie na poziomie 49%. – Chciałabym podziękować za sezon 2018/2019 rozegrany w barwach BKS PROFI CREDIT. Dziękuję Prezesom za umożliwienie mi spokojnego powrotu po urlopie macierzyńskim. Trenerowi i sztabowi za cierpliwość do mnie, dużo pozytywnej energii i wsparcie w trudnych momentach. Eluni za pomoc fizyczną, ale przede wszystkim mentalną. Moim kochanym koleżankom z boiska, z którymi stworzyłyśmy fajną grupę, która się szanowała, uzupełniała i ciężko pracowała każdego dnia na to, aby się doskonalić – mówiła Paulina Maj-Erwardt.

Siatkarką z najdłuższym stażem w BKS PROFI CREDIT, która żegna się z bialskim klubem jest Emilia Mucha,  w Bielsku-Białej pojawiła się w 2015 roku. W zakończonym sezonie zagrała w 26 meczach zdobywając 346 punktów (280 atakiem, 35 blokiem i 31 zagrywką). – Przede wszystkim chciałabym podziękować prezesom za daną mi szansę cztery lata temu, za szczerą rozmowę i za wsparcie, na które mogłam liczyć. Dziękuję też trenerom, z którymi pracowałam, którzy włożyli swoją pracę i zaangażowanie w to, bym była lepszą siatkarką. Dziękuję również koleżankom, z którymi grałam w klubie, pracownikom klubu, którzy zawsze służyli pomocą i kibicom, którzy wspierali i byli razem z drużyną. Z Bielska-Białej zabieram wspomnienia i chwile na resztę mojego życia, które zostaną mi w głowie na długo. Dziękuję! –żegnała się Emilia Mucha.

W BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała w przyszłym sezonie nie zobaczymy też Dominiki Kozyry. Dla młodej przyjmującej był to pierwszy sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej. Debiut został zaliczony, bowiem Dominika wystąpiła w 8 spotkaniach, jednak na swój pierwszy punkt będzie musiała poczekać przynajmniej do przyszłego sezonu.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved