Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kamil Semeniuk: Mam być gotowy do pomocy zespołowi

Kamil Semeniuk: Mam być gotowy do pomocy zespołowi

fot. Paweł Skraba

Kamil Semeniuk jest rodowitym kędzierzaninem, więc z pewnością gra dla zespołu z rodzinnego miasta jest dla niego szczególna. Nie jest co prawda podstawowym zawodnikiem w talii Nikoli Grbica, ale dostaje swoje szanse i jak na razie spisuje się całkiem nieźle w roli Jokera. Szczególnie imponuje w polu serwisowym, choć sam twierdzi, że dobra zagrywka nie jest wyznacznikiem dyspozycji siatkarza. 

Osobiście nie oceniałbym formy danego gracza wyłącznie na podstawie samej zagrywki. Nie ukrywam jednak, że na treningach poprzedzających nasz ostatni mecz, wraz z trenerem Nikolą Grbicem pracowaliśmy nad serwisem. W meczu było widać pozytywne efekty naszych działań – powiedział Kamil Semeniuk.Przed rozpoczęciem sezonu Semeniuk rozegrał kilka spotkań w „satelickiej” drużynie kędzierzynian – ZAKSIE Strzelce Opolskie, co pozwala mu trzymać od dłuższego czasu rytm meczowy. Przyjmujący kędzierzynian jest z tego faktu zadowolony, choć podkreśla, że różnica między pierwszą ligą, a elitą jest wyraźna. – Uważam, że w kontekście rywalizacji na najwyższym poziomie bardziej pomogło mi to, co działo się między sezonami. Mianowicie występy w reprezentacji Polski na Uniwersjadzie w Neapolu. Tam grałem praktycznie „od deski do deski” – dodał kędzierzyński siatkarz.

Semeniuk docenia również swoje występy w Aluronie Warta Zawiercie w zeszłym sezonie. Mimo, że w drugiej części sezonu rzadziej widywaliśmy go na parkiecie, to sam zawodnik podkreśla, że pobyt w Zawierciu pozwolił mu stać się lepszym siatkarzem. Chwali sobie również współpracę z trenerem Nikolą Grbicem, który mimo że ostatnio był szkoleniowcem we Włodzech, to w ocenie Semeniuka nie jest przedstawicielem typowo włoskiej szkoły trenerskiej. –  Jest też bardzo pozytywną osobą pod względem osobistym. Nie traktuje mnie jak „piąte koło u wozu, tylko często ze mną rozmawia i podkreśla, że mam być gotowy do pomocy zespołowi, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie nadal tak owocna jak do tej pory – zakończył wypowiedź przyjmujący ZAKSY.

źródło: inf. własna, nto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved