Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Komplet punktów Norwida

I liga M: Komplet punktów Norwida

fot. KS Norwid Częstochowa

W ramach 9. kolejki Krispol I ligi Exact Systems Norwid Częstochowa podejmował SMS PZPS Spałę. Spotkanie nie stało na zbyt wysokim poziomie. Ostatecznie po czterosetowym pojedynku kolejne zwycięstwo do swojego konta dopisali podopieczni trenera Wasilkowskiego. Najlepszym zawodnikiem meczu został przyjmujący Kamil Kosiba.

Atak po prostej Przemysława Kupki otworzył mecz. Pewniej punktowali goście, którzy raz za razem obijali blok. Uczniowie SMS-u grali bardziej konsekwentnie. Sprytnie akcjami kierował Jakub Durski. Po obu stronach zdarzały się błędy. Gra w ataku Norwida opierała się na Kamilu Kosibie. W kolejnych akcjach trwała walka na styku. Żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć. Dopiero po kiwce Kamila Kosiby Norwid zaczął prowadzić 21:20, wtedy o czas poprosił trener Skrobot. Zagrywka w siatkę Dawida Dulskiego dała piłki setowe gospodarzom (24:22). Pierwszą z nich Norwid nie wykorzystał, ale kropkę nad i w tym secie atakiem po prostej postawił Mateusz Piotrowski.Lepiej w drugą odsłonę weszli gospodarze, ale po autowym ataku Kosiby na tablicy wyników pojawił się remis (4:4). Goście nie poszli jednak za ciosem. Ponownie do głosu doszli częstochowianie, którzy wzmocnili zagrywkę i skutecznie kończyli kontrataki. Przy stanie 11:7 grę przerwał trener Skrobot. Nie brakowało przedłużonych akcji, jednak więcej cierpliwości w nich zachowywali siatkarze Norwida. Nie do zatrzymania był Kosiba (14:9). W kolejnych akcjach dystans powiększał się, po kontrataku przyjmującego częstochowian drugi raz o czas poprosił szkoleniowiec SMS-u (17:9). Seria przy zagrywkach Łukasza Usowicza trwała a zakończył ją dopiero sprytny atak gości z prawego skrzydła (20:10). Jednostronną odsłonę zagrywką w siatkę skończył Dulski.

Otwarcie seta numer trzy było wyrównane. Dopiero problemy z przyjęciem zagrywek Michała Gierżota sprawiły, że SMS odskoczył na 8:6. Z czasem na nowo rozgorzała zacięta, choć niepozbawiona błędów gra. Po asie Usowicza na tablicy wyników ponownie widniał remis (12:12). Norwid popełniał proste błędy, co skrzętnie wykorzystywali goście. Gdy częstochowianie przy sytuacyjnej piłce wpadli w siatkę SMS odskoczył na 17:14 i zawodników do siebie przywołał trener Wasilkowski. Ręki w ataku nie wstrzymywał Jakub Czerwiński. Siatkarze Norwida nie mieli zamiaru odpuszczać i po skutecznym kontrataku Kosiby złapali kontakt punktowy (19:20). Wtedy to o czas poprosił Marek Skrobot. Końcówkę lepiej rozegrali siatkarze SMS-u, którzy po efektownym ataku z szóstej strefy mieli piłki setowe – 24:22. Ostatnia akcja była długa a skończył ją Czerwiński.

Szybko za sprawą celnych zagrań Buscha Norwid odskoczył na trzy punkty a o czas poprosił trener Skrobot (5:2). Z akcji na akcję dystans topniał, SMS coraz pewniej punktował w kontratakach, obijając blok rywali. Serię przy zagrywkach Jakuba Strulaka zakończył dopiero błąd zagrywającego (9:10). Z czasem gospodarze na nowo zbudowali prowadzenie, w czym pomogły im również błędy rywali. Przy stanie 14:10 dla częstochowian drugi raz grę przerwał szkoleniowiec SMS-u. W dalszej fazie seta gospodarze punktowali seriami. SMS znacznie słabiej przyjmował i nie radził sobie ze skończeniem ataków. Kolejne roszady w składnie nie pomagały. Kolejną passę częstochowian przerwał atakiem z przechodzącej piłki Mateusz Borkowski (19:12). Podopieczni trenera Wasilkowskiego nie tracili koncentracji, powiększając jeszcze prowadzenie (21:12). Gości do walki starał się jeszcze poderwać Kupka. Po autowej zagrywce Borkowskiego Norwid miał serię piłek meczowych – 24:15. A ostatni punkt w tym meczu padł po zagrywce w siatkę Strulaka.

MVP: Kamil Kosiba

Exact Systems Norwid Częstochowa – SMS PZPS Spała 3:1
(25:23, 25:14, 22:25, 25:16)

Składy zespołów:
Norwid: Kosiba (27), Usowicz (14), Busch (9), Siwicki (4), Adamski (1), Piotrowski (11), Kryś (libero) oraz Rajsner, Kogut, Franczak i Druzgała (libero)
SMS: Strulak (4), Kupka (16), Kramczyński (1), Czerwiński (9), Durski (3), Gierżot (17), Nowakowski (libero) oraz Dereń (libero), Ciok (1), Borkowski (2), Dulski (2), Gniecki, Klat i Zaleszczyk (1)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved