Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Świetny początek play-off Wisły Warszawa

I liga K: Świetny początek play-off Wisły Warszawa

fot. Arkadiusz Kuć

Okazało się, że miejsce po fazie regularnej nie miało żadnego znaczenia w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym zaplecza LSK Wisła w sobotę pokonała w Wieliczce miejscową ekipę 7R Solna 3:1 (19:25, 25:23, 25:20, 29:27). W niedzielę drugi mecz w tej parze. Najlepszą zawodniczką starcia została wybrana Elena Nowgorodczenko.

W sezonie regularnym Wisła zajęła siódme miejsce, a ekipa z Wieliczki drugie. W Warszawie stołeczny zespół przegrał 1:3, a na wyjeździe, w styczniu tego roku zwyciężył 3:2. „Bemowskie Syreny”, jak często w tym sezonie, nie najlepiej rozpoczęły spotkanie. Miały problemy w pierwszej partii, którą wyraźnie przegrały. Potem było coraz lepiej.W kolejnych odsłonach podopieczne Ewy Cabajewskiej prezentowały zdecydowanie pewniejszą siatkówkę. Dobrze funkcjonował serwis i skrzydła. Żaneta Baran, Katarzyna Marcyniuk i Ewelina Mikołajewska ładnie kończyły akcje. Świetnie grą kierowała Elena Nowgorodczenko. W obronie fenomenalnie prezentowała się Alicja Markiewicz.

Po dwóch wygranych setach, niesamowite emocje były w czwartej części. Gospodynie obroniły dwie piłki meczowe przy wyniku 24:22 dla warszawianek. Po akcji Baran miały one trzecią, a potem po kiwce Anny Lewandowskiej czwartą okazję. Jeszcze raz miejscowe się obroniły, ale wtedy znów zaatakowała Baran (27:26). I znów nie udało się wykorzystać szansy. Za szóstym razem świetnie w bloku zaprezentowała się Katarzyna Połeć i Wisła wygrała partię 29:27.

W niedzielę o godz. 18 drugie spotkanie w tej parze. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

7R Solna Wieliczka –  Wisła Warszawa 1:3
(25:19, 23:25, 20:25, 27:29)

Stan rywalizacji play-off: 1:0 dla Wisły Warszawa

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off I ligi kobiet

 

źródło: wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved