Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Roberto Piazza: Dla nas ważne jest tylko zwycięstwo

Roberto Piazza: Dla nas ważne jest tylko zwycięstwo

fot. Klaudia Piwowarczyk

W czwartek siatkarze PGE Skry zagrają o swoje być albo nie być w Lidze Mistrzów. – Dla nas ważne jest tylko zwycięstwo – mówi Roberto Piazza, trener PGE Skry. Tylko wygrana pozwoli bełchatowianom przedłużyć szanse na awans. Rywal PGE Skry, Trefl Gdańsk, z kolei może sobie w tym meczu już zagwarantować udział w fazie play-off.

W czwartek mecz z Treflem Gdańsk dla PGE Skry będzie spotkaniem o wszystko…Roberto Piazza: – To będzie bardzo ciężki mecz, ale to jak zawsze, gdy naszym rywalem jest Trefl Gdańsk. W tym sezonie wygraliśmy już z tym zespołem, ale to, co już za nami, nie jest ważne. Teraz musimy się skupić nad tym, co możemy zrobić. To ostatnia szansa, żeby podtrzymać jeden z naszych celów na ten sezon, którym jest pozostanie w Lidze Mistrzów i awans do fazy play-off.

W PlusLidze PGE Skra prezentuje się średnio, ale Liga Mistrzów to zupełnie inne rozgrywki.

– Nie zgodzę się, że w PlusLidze gramy średnio. Gramy dobrze, ale niestety mamy sporo kontuzji w zespole i ci zawodnicy muszą się wykurować. Inne drużyny nie mają takich problemów i wychodzą na nas w swoich pełnych składach. My też musimy wystawić na Gdańsk najlepszą możliwą szóstkę. Jestem pewny, że zespół jest gotowy do czwartkowego meczu. Musimy tylko znaleźć odpowiednie rozwiązanie, żeby wygrać, bo zwycięstwo jest naszym celem w tym meczu. Konkretny wynik nie jest ważny, ale musimy pokonać rywala.

Czy w Gdańsku zagra już kontuzjowany do tej pory Milad Ebadipour?

– Milad z dnia na dzień czuje się coraz lepiej. Miał kontuzję pleców, podobną do tej, której nabawił się trzy lata temu w Iranie i musiał zostać w swoim kraju przez dwa tygodnie. W środę minie dokładnie dwa tygodnie od tego, kiedy zaczęły mu się te problemy. Mam nadzieję, że zagra z nami w Gdańsku.

Zwycięstwo PGE Skry byłoby miłym prezentem walentynkowym dla kibiców…

– To będzie bardzo ważny dzień dla kibiców, którzy kochają PGE Skrę, ale też dla klubu i naszej drużyny. Liczymy, że dostaniemy jak najwięcej wsparcia od naszych fanów, którzy jak zawsze są wspaniali. Mam nadzieję, że będą naszym siódmym zawodnikiem na boisku.

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved