Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nikołaj Penczew: Skupiam się teraz na ONICO, nowym mieście i zaczynam od początku

Nikołaj Penczew: Skupiam się teraz na ONICO, nowym mieście i zaczynam od początku

fot. Onico Warszawa

Problemy finansowe Stoczni Szczecin sprawiły, że z zespołu z województwa zachodniopomorskiego nastąpił exodus czołowych siatkarzy tego klubu. Jednym z nich jest Nikołaj Penczew, który postanowił zasilić szeregi ONICO Warszawa. – To, co się stało, nie jest dobre. Spróbuję zapomnieć o tym jak najszybciej – powiedział bułgarski przyjmujący.

Co zadecydowało, że trafił pan do tego klubu?Nikołaj Penczew:Na pewno trener Antiga, ponieważ bardzo podoba mi się, jak pracuje z zawodnikami. Drugim powodem był zespół, który posiada bardzo młodych i perspektywicznych zawodników. Drużyna jest dobrze zbudowana. Ponadto można powiedzieć, że chciałem mieszkać w Warszawie, bo stolica bardzo mi się podoba, byłem tutaj nie raz i czuję się dobrze.

A jak wkomponować się w ten zespół w środku sezonu, w którym rywalizacja jest spora?

– Mam już za sobą pierwszy trening. Mam nadzieję, że zespół mnie zaakceptuje i razem z Bartkiem Kurkiem będziemy mieć dobrą komunikację ze wszystkimi. Będziemy starali się zbudować jeszcze lepszy kolektyw, który według mnie jest jednym z najważniejszych kluczy do zwycięstwa. Mam nadzieję, że to się uda i wszystko będzie fajnie.

Nie mogę nie zapytać o wydarzenia związane ze Stocznią Szczecin. Udaje się panu zapomnieć o tym i skupić się na nowym klubie?

– To, co się stało, nie jest dobre. Spróbuję zapomnieć o tym jak najszybciej. Stocznia miała perspektywę, żeby zbudować dobry zespół i udało się to zrobić. Nie chcę komentować tego, co tam było i co tam się stało. Skupiam się teraz na ONICO, nowym mieście i zaczynam od początku.

*rozmawiała Bożena Pieczko

 

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-12-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved