Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > 41-letni brazylijski libero zagra w… lidze czeskiej

41-letni brazylijski libero zagra w… lidze czeskiej

fot. Katarzyna Antczak

41-letni już Serginho (Sergio Nogueira) ma za sobą bardzo bogatą karierę klubową, w ramach której zdobył dziewięć tytułów mistrzowskich w Brazylii oraz trzy Klubowe Mistrzostwa Świata. Teraz czeka go pierwsza zagraniczna przygoda: zagra w Czechach.

Serginho był przez wiele lat kluczową postacią Sada Cruzeiro. Na zdjęciu celebruje zdobyty punkt razem z Taylorem Sanderem na KMŚ 2018. Problemem Sergio Nogueiry zawsze była osoba… Serginho (Sergio Santosa), a więc jego vis a vis w reprezentacji Brazylii. To właśnie Santos był przez lata kojarzony z kadrą i zdobywał z nią dwa mistrzostwa olimpijskie – wniósł też rangę swojej pozycji na zupełnie inny poziom, często imponując widowiskowymi wystawami czy obronami.



Znajdujący się nieco w cieniu Nogueira zdobywał laury na krajowym podwórku klubowym. Karierę zaczynał już w 1993 roku, broniąc barw Minas Tenis Clube i z małą przerwą grał w tym klubie aż do 2010 roku. Wówczas przeniósł się do Sada Cruzeiro, z którym zdobył sześć tytułów mistrzowskich. Łącznie uzbierał ich w Brazylii aż dziewięć.

Grając w Sada zdobywał trzy złote medale KMŚ, czterokrotnie był wybierany najlepszym libero turnieju. Sada zdecydowała się nie przedłużać kontraktu z 41-latkiem, który u schyłku kariery zasmakuje siatkówki europejskiej. Takiego kierunku nikt nie mógł się spodziewać: Brazylijczyk zagra w beniaminku ligi czeskiej, Black Volley Beskydy.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved