Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: We Włocławku górą przyjezdne

I liga K: We Włocławku górą przyjezdne

Podopieczne Marcina Wojtowicza odniosły siódme zwycięstwo w sezonie. W Hali Mistrzów w czterech setach ograły beniaminka z Włocławka. Można zatem powiedzieć, że w 1. rundzie tego sezonu Joker Mekro Energoremont rządzi w kujawsko-pomorskim, jeśli chodzi o I ligę kobiet. Wszak tydzień temu wygrał też derby z Budowlanymi Toruń (3:0).

Pierwszy set był najbardziej wyrównany. Zawodniczki Jokera Świecie prowadziły najwyżej czterema „oczkami” (12:8), zaś gospodynie jednym. O wyniku zdecydowały błędy własne, których znacznie więcej popełniły włocławianki. Przede wszystkim nie leżała im zagrywka. Dwa decydujące punkty dla Jokera to efekt autowego ataku oraz podwójnej po stronie WTS-u.

Set numer dwa od początku toczył się pod dyktando Jokerek, które dość szybko odskoczyły na 4-5 punktów (8:4, 11:6). Z czasem ta przewaga wzrosła do 15:6. Później rywalki zaczęły gonić wynik, zbliżając się na trzy „oczka” (14:17). Jednak podopieczne Marcina Wojtowicza na więcej im nie pozwoliły. Dobre zagrywki Poli Nowackiej oraz szczelny blok pozwoliły uciec na 24:15. Włocławianki obroniły jeszcze dwa setbole, ale kropkę nad i postawiła Paulina Majkowska.

Trzeci set przyniósł sinusoidę wyniku. Joker prowadził 9:7 i 10:8, by za chwilę przegrywać 10:13, 12:15 i 14:18. Świecianki nie tylko odrobiły straty, ale również wyszły na 22:21 po kiwce Oliwii Sieradzkiej. W decydującym momencie zabrakło skuteczności w ataku, a ambitnie broniące włocławianki zdołały przedłużyć spotkanie o czwartego seta. Tę odsłonę świecianki zaczęły od 0:2 i 2:4, lecz później przejęły inicjatywę, wychodząc na 8:5. Od tego momentu prowadzenie zaczęło błyskawicznie rosnąć (12:7, 19:10, 21:12). Siatkarki z Włocławka już nie potrafiły zatrzymać rywalek. MVP meczu została wybrana Pola Nowacka.

WTS Włocławek – Joker Świecie 1:3
(24:26, 17:25, 25:22, 12:25)