Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Już dziś losowanie grup EUROVOLLEY POLAND 2017

Już dziś losowanie grup EUROVOLLEY POLAND 2017

fot. CEV

Dziś w zabytkowych wnętrzach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbędzie się Gala Losowania EUROVOLLEY POLAND 2017. W uroczystości weźmie udział prezydent Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV) Aleksandar Boricić, szefowie krajowych federacji, przedstawiciele świata polityki, kultury i sportu.

We wtorkowy wieczór dowiemy się, z kim biało-czerwoni oraz pozostałe piętnaście reprezentacji narodowych zmierzy się w fazie grupowej przyszłorocznych mistrzostw Starego Kontynentu w Polsce.– Męska siatkówka w Europie jest bardzo silna, tutaj mamy najwięcej mocnych drużyn ze wszystkich kontynentów. Drużyny z tej części świata odnosiły wiele sukcesów i pod tym względem z nami mogą się równać Brazylijczycy i Amerykanie – powiedział mistrz olimpijski i świata Marek Karbarz, który również wybiera się do Krakowa na Galę Losowania.

Marek Karbarz przypomniał, że spośród uczestników EUROVOLLY POLAND 2017 są cztery ekipy, które sięgały po mistrzostwo olimpijskie – Rosja (trzykrotnie jako ZSRR), Holandia, Polska oraz Serbia, choć ten tytuł zdobyła jako Jugosławia. Lista sukcesów uczestników przyszłorocznego czempionatu jest bardzo długa.

Mistrz olimpijski i świata dodał, że „losowanie grup EUROVOLLEY POLAND 2017 jest częścią turnieju”. – Dziś w sławnym krakowskim teatrze dowiemy się kto z kim i kiedy. Poznamy drabinkę czempionatu, będziemy mogli robić wstępne analizy. Na pewno przeżyjemy pierwsze emocje – powiedział Marek Karbarz.

Jego zdaniem o sukces organizacyjny nie powinniśmy się martwić. – Byliśmy gospodarzami wielu ważnych imprez siatkarskich, za każdym razem nas chwalono i nie mam wątpliwości, że tak będzie teraz. Sportowo Polska ma ogromny potencjał, dlatego stać nas na powtórzenie wyniku z 2014 roku, kiedy zostaliśmy mistrzami świata. Męska reprezentacja będzie miała nowego trenera i nie mam wątpliwości, że dobrze przygotuje on narodowy zespół do mistrzostw Europy – zakończył Marek Karbarz.

W EUROVOLLEY POLAND 2017 obok gospodarza udział wezmą reprezentacje: Belgii, Bułgarii, Czech, Estonii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Rosji, Serbii, Słowacji, Słowenii, Włoch oraz Turcji.

Gospodarzom mistrzostw przysługuje prawo przydzielenia po jednej drużynie do każdej z czterech grup. Do nich zostaną następnie dolosowane drużyny z trzech kolejnych koszyków, ułożonych według rankingu Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (ranking z 22 sierpnia 2016 r.). Według przepisów CEV w tej samej grupie nie mogą znaleźć się jednocześnie drużyny, które walczyły ze sobą w finałowym meczu poprzednich mistrzostw Europy. W tym przypadku będą to aktualni złoci i srebrni medaliści ME – Francja i Słowenia. Na końcu losowania dowiemy się, w których miastach zagrają poszczególne grupy.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved