Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > 29. tytuł mistrzowski Olympiakosu Pireus

29. tytuł mistrzowski Olympiakosu Pireus

Olympiakos Pireus w czwartek po raz trzeci pokonał w finale ligi greckiej PAOK Saloniki i obronił tytuł mistrzowski. To 29. złoty medal Olympiakosu w historii greckiej siatkówki męskiej. W serii finałowej siatkarze PAOK-u w trzech meczach wygrali tylko jednego seta, ale w czwartek byli blisko wygranej w każdej z trzech partii, stawiając rywalom twarde warunki.

Finał greckiej ekstraklasy siatkarzy rozpoczął się trzeciego maja w Pireusie. Zawodnicy Olympiakosu pokonali wówczas PAOK 3:0 w setach do 22, 22 i 21, obejmując prowadzenie w rywalizacji do trzech zwycięstw. Drugi mecz został rozegrany trzy dni później w Salonikach. PAOK świetnie go rozpoczął, jednak po wygranej pierwszej partii rywale przejęli inicjatywę i to Olympiakos triumfował 3:1, przybliżając się do tytułu mistrzowskiego.

Trzecie spotkanie w Pireusie rozpoczęło się od dobrej gry siatkarzy PAOK-u, którzy prowadzili w pierwszym secie od samego początku. W końcówce przyjezdni popełnili jednak błędy i Olympiakos zmniejszył straty do jednego punktu (19:20). Po skutecznym bloku Gavina Schmitta w końcówce Olympiakos miał pierwszą piłkę setową przy stanie 24:23, ostatecznie wygrywając na przewagi 26:24. Podobnie wyglądała druga partia spotkania. Goście z Salonik prowadzili już 13:9 i 16:12, a do ostatniej fazy seta przystępowali z pięcioma punktami przewagi (20:15). Olympiakos jednak błyskawicznie odrobił straty, doprowadzając do remisu 21:21, a w końcówce zdobywając trzy punkty z rzędu wygrał tego seta do 23.

Również początek trzeciej partii należał do przyjezdnych. PAOK grał bardzo dobre do stanu 10:7, a potem… znów stanął. Biało-czerwoni wykorzystali do błyskawicznie, Smith w polu zagrywki był nie do zatrzymania popisując się trzema asami serwisowymi i po chwili to Olympiakos prowadził już 13:10. Prowadzenia podopieczni trenera Fernando Munoza nie oddali już do końca, mając piłkę meczową przy stanie 24:23. PAOK wygrał wprawdzie jeszcze trzy wymiany, ale przy czwartej musiał uznać wyższość gospodarzy, którzy mogli wznieść ręce do góry w geście triumfu. – To był dla nas bardzo trudny sezon. Wielu ludzi ciężko pracowało cały rok, by nasza gra wyglądała prawidłowo i ostatecznie byśmy mogli osiągnąć ten wynik – cieszył się po meczu trener Olympiakosu, Fernando Munoz.

Olympiakos Pireus – PAOK Saloniki 3:0
(26:24, 25:23, 25:23)

stan rywalizacji play-off: 3:0 dla Olympiakosu