Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Paweł Woicki: My tu nie toczymy prywatnej wojny

Paweł Woicki: My tu nie toczymy prywatnej wojny

Szykuje się ważna zmiana kadrowa w reprezentacji siatkarzy. Po dobrym sezonie ligowym nowy rozgrywający Resovii Paweł Woicki może zabrać pewne do tej pory miejsce w dwunastce Łukaszowi Żygadle.

Podczas eliminacji mistrzostw Europy w Olsztynie to Woicki, a nie zwykle grający zamiast Pawła Zagumnego Żygadło, wychodził na parkiet jako rozgrywający pierwszej szóstki.

To nic nie oznacza – ucina Woicki, który cały czas zapewnia, że nie bije się z kolegą o miejsce w żelaznej dwunastce.My tu nie toczymy prywatnej wojny – przekonuje Paweł. – Obaj dostaliśmy szansę, ale byłem mile zaskoczony, kiedy trener Lozano właśnie mnie wyznaczył do wyjściowego składu. Muszę przyznać, że powrót do reprezentacji po trzech latach to duży krok do przodu w mojej karierze.

Dla Woickiego to nie pierwszy kontakt z Lozano. W 2005 r. pojechał nawet na mistrzostwa Europy jako zmiennik Żygadły. Jednak pojawiły się wtedy plotki, że miał z trenerem na pieńku i dlatego Argentyńczyk odesłał go do kadry B.

Bzdura – komentuje siatkarz. – To była naturalna zmiana, która w dodatku sporo mi dała jako zawodnikowi. Teraz pracuje mi się z nim super. Zresztą widać, jaki Lozano ma wpływ na zawodników. Przecież taki Piotrek Nowakowski w lidze głównie atakował, a w kadrze po trzech tygodniach pracy dołożył niesamowity blok. Aż strach pomyśleć, co z nim będzie za dwa lata, skoro robi takie postępy.

Wiadomo, że dla mierzącego ledwie 182 cm Woickiego nie technika, ale niedostatek wzrostu stanowi problem numer jeden. Zagumny i Żygadło to dwumetrowcy, którzy nie mają żadnych problemów z grą w bloku. Tego brakuje „Małemu”.

Trener cały czas punktuje: poprawić to, poprawić tamto, naprawdę ciągle mam co robić. Ale nie powiem, co muszę, żeby nie ułatwiać zadania przeciwnikom – kończy Woicki.

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved