Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Ostatni akord Jadaru Sport

Ostatni akord Jadaru Sport

Trudno zapewne w to uwierzyć, ale to ekipy Jadaru Sport Radom i Płomienia Sosnowiec, spotkają się jako ostatnie na zakończenie zmagań w fazie play-off Polskiej Ligi Siatkówki.

Sytuacja spowodowana jest rozstrzygnięciami, jakie zapadły już w konfrontacjach zespołów walczących o wyższe cele. W dotychczasowej historii PLS medaliści znani byli długo po tych, którym pozostała walka o niższe lokaty. Obecnie wiadomo już, że złote medale wywalczyli siatkarze Skry Bełchatów, srebrne przypadły akademikom z Częstochowy, natomiast brąz po zwycięstwach nad „węglowymi” z Jastrzębia przypadł Mlekpolowi Olsztyn. Jasne jest także, że Resovia Rzeszów jako piąta siła ekstraklasy zagra w przyszłym sezonie w Challenge Cup. Z kolei szóstą lokatą muszą się zadowolić gracze ZAK SA Kędzierzyn-Koźle.

Ostatnią niewiadomą jest zatem podział miejsc 7-8. O taką stawkę przyszło walczyć ekipom z Radomia i Sosnowca. Przed piątkowym pojedynkiem w hali radomskiego MOSiR-u w lepszej sytuacji są gracze ze stolicy Zagłębia. Podopieczni Mirosława Zawieracza przed tygodniem ograli Jadar Sport bez straty seta i w walce do dwóch zwycięstw brakuje już im tylko jednego triumfu.Mimo że oba kluby walczą wyłącznie o honor, to pojedynek bądź ewentualnie pojedynki mają swoją wartość. Szczególnie odnosi się to do zawodników. Nie jest tajemnicą, że zarówno w drużynie Jadaru Sport, jak i Płomienia występuje sporo siatkarzy, którym kończą się umowy z dotychczasowymi pracodawcami. Jeśli zatem chcą nadal reprezentować któryś z klubów, to mają ostatnią szansę zapracować na nowe kontrakty.

Jeśli chodzi o radomski zespół, to wiele wskazuje na to, że w drużynie nastąpi prawdziwa wymiana kadr. Na razie nieoficjalnie mówi się, że zespół trenera Wojciecha Stępnia może opuścić kilku kluczowych dotychczas zawodników.

W kontekście piątkowego i ewentualnie sobotniego spotkania jest już pewne, że w radomskiej ekipie kibice nie zobaczą kontuzjowanego libero Premysla Obdrzalka. Czech zjawi się w hali, ale przede wszystkim po to, by się pożegnać z kibicami. Wiadomo wszak, że jako pierwszy po dwuletniej przygodzie z radomską siatkówką opuszcza zespół. W jego miejsce trener Stępień desygnuje do gry Damiana Słomkę. Pozostali zawodnicy będą do dyspozycji szkoleniowca i z pewnością dostaną szansę występu. – Zapraszamy kibiców również na sobotę. Chcemy pokazać się z dobrej strony i wreszcie wygrać mecze w play-off. Ostatnio nam nie szło, jednak mam nadzieję, że w kończących ligę pojedynkach pokażemy się z dużo lepszej strony – powiedział „Gazecie” Wojciech Żaliński.

Jak wiadomo, dla młodego atakującego Jadaru Sport sezon się nie kończy. Od poniedziałku będzie bowiem trenował z reprezentacją Raula Lozano, która w maju zagra o olimpijskie kwalifikacje.

Początek piątkowego meczu Jadaru Sport z Płomieniem w hali MOSiR o godz. 18. W przypadku zwycięstwa gospodarzy drużyny spotkają się ponownie w sobotę o godz. 17.

Autor: Radosław Olchowski (Gazeta Wyborcza Radom)

Zobacz również:

Wyniki play-off PLS

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-04-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved