Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Gwardia lideruje w ćwierćfinale MP juniorek we Wrocławiu

Gwardia lideruje w ćwierćfinale MP juniorek we Wrocławiu

W meczu o pierwsze miejsce w ćwierćfinale MP juniorek rozgrywanego we Wrocławiu, Gwardia wygrała z BKS Aluprof 3:1. W drugim spotkaniu Lewiatan Nysa niespodziewanie pokonał Zawiszę Sulechów 3-2.

W pierwszym spotkaniu drugiego dnia turnieju ćwierćfinałowego MP juniorek rozgrywanego we Wrocławiu zmierzyły się zespoły Lewiatanu Nysa i Zawiszy Sulechów. Po morderczym boju lepsze w pięciu setach okazały się zawodniczki z Nysy, które w tie-breaku pokonały rywalki 15:12.

Lewiatan Nysa – Zawisza Sulechów 3:2

(19:25, 25:21, 25:23, 12:25, 15:12)

Skład:

Lewiatan: Sobczyk, Jurczyk, Anioł, Otyńska, Kuczyńska, Lizner, Palacz (L) oraz Rączy, Kumala, Stepek.

Zawisza: Bielińska, Gruchot, Nowak, Raczyńska, Witkowska, Pudzianowska, Chodorowska (L) oraz Mirosław, Kędziora, Bugaja.

Drugie sobotnie spotkanie to hit wrocławskiego ćwierćfinału. O miejsce pierwsze w tabeli turnieju walczyły siatkarki gospodyń, Gwardii Wrocław z BKS Aluprof Bielsko Biała. Pierwszy set dla gości, którzy po dramatycznej końcówce wygrali 26:24. Drugi i trzeci set to popis Gwardii Wrocław, w której szeregach brylowała w ataku Agata Talisz a na zagrywce Małgorzata Ślęzak. Znakomicie broniła piłki Aleksandra Krzos, a cały zespół Zbigniewa Barańskiego udowodnił, że w tym sezonie znów walka o najwyższe laury jest jak najbardziej adekwatnym celem dla juniorek Gwardii Wrocław. Ostatecznie gospodynie zwyciężyły w tym meczu 3-1 obejmując prowadzenie w tabeli ćwierćfinału.

Andrzej Dudek (trener Aluprof): – Dziś dziewczyny pokazały w pierwszym secie ładna grę. Później troszeczkę nam zabrakło, w porównaniu z Wrocławiem, takiego cwaniactwa w grze. Nasze rywalki wyciągnęły wnioski z pierwszej partii grając konsekwentniej w ataku, obronie i przyjęciu, a my do tego w przyjęciu zagrywki zagraliśmy słabiej. Jutro mecz z Nysą i mam nadzieję, że drugie miejsce premiowane awansem, nam nie ucieknie.

Zbigniew Barański (trener Gwardii): – W partii otwarcia zagraliśmy po raz pierwszy w tym składzie, trudno oczekiwać, że wszystkie elementy od razu się poukładają. Set drugi i trzeci dziewczyny zagrały na wysokim poziomie koncentracji, stąd dobry wynik i niezła gra z naszej strony. Wszystko wskazuje na to, że to był mecz o pierwsze miejsce w grupie, jutro gramy z Zawiszą i chcemy przypieczętować nasze zwycięstwo w turnieju.

Gwardia Wrocław – BKS Aluprof Bielsko Biała 3:1

(24:26, 25:9, 25:13, 25:16)

Skład:

Gwardia: Świderska, Balewska, Talisz, Ślęzak, Szafraniec, Efimienko, Krzos (L) oraz Brożek, Klat, Gołąb.

Aluprof: Wrzeszcz, Szczygioł, Zajkowska, Dereń, Wyszomierska, Papała, Ciszczoń (L) oraz Furczyk, Sikora.