Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Pięciu sędziów zakończyło karierę na najwyższym szczeblu

Pięciu sędziów zakończyło karierę na najwyższym szczeblu

Regulamin Wydziału Sędziowskiego jest nieubłagany, określając górną granicę wieku, do której każdy z arbitrów może prowadzić spotkania na szczeblu centralnym. Z końcem roku pięciu sędziów zakończyło karierę na najwyższych szczeblach rozgrywek.

Dopuszczalny wiek skończyli w minionym roku:

Jan Baniak (Opole) – Wieloletni sędzia szczebla centralnego, sędziował zawody na poziomie PLS. Przez długi czas sprawował również kierownicze funkcje w Akademickim Związku Sportowym w Opolu. Aktualnie wiceprezes Opolskiego Związku Piłki Siatkowej. Po zakończeniu kariery sędziowskiej został kwalifikatorem. Jest jednym z najlepszych i najwytrwalszych tancerzy wśród polskich arbitrów.Andrzej Kiszczak (Warszawa) – Przewodniczący Wydziału Sędziowskiego PZPS, członek Zarządu PZPS. Od 17 lat posiada uprawnienia sędziego międzynarodowego. Sędziował m.in. finały Ligi Światowej, finały Mistrzostw Europy, a niedawno Puchar Świata mężczyzn w Japonii. Obecnie jest kwalifikatorem.

Wiesław Cieślik (Sosnowiec) – Sędzia, trener, wieloletni działacz Śląskiego Związku Piłki Siatkowej. Prowadził spotkania Polskiej Ligi Siatkówki, a ostatnio Ligi Siatkówki Kobiet. Po zakończeniu kariery na szczeblu centralnym został kwalifikatorem.

Janusz Kołodziejczyk (Łódź) – Wieloletni sędzia na najwyższym szczeblu w Polsce, od 20 lat z uprawnieniami sędziego międzynarodowego. Pełnił funkcję arbitra na Igrzyskach Paraolimpijskich w Atlancie i Sydney.

Jan Nowaczyński (Poznań) – Przewodniczący Komisji Szkolenia w Wydziale Sędziowskim Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej. Ostatnio prowadził zawody I ligi kobiet i mężczyzn. Teraz będzie pełnił funkcję kwalifikatora.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2008-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved