Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Aleksandra Przepiórka: Dziewczynom należy się wielki szacun

Aleksandra Przepiórka: Dziewczynom należy się wielki szacun

fot. rudolfoto-eu

– Obawiałyśmy się tego, że zagrają dobrze w zagrywce i będziemy mieć trochę kłopotów w przyjęciu – przyznała po meczu w Gliwicach rozgrywająca Jokera Mekro Energoremont Świecie, Aleksandra Przepiórka. Joker wywiózł ze Śląska komplet punktów po wygranej 3:0.

Po porażce z Wisłą Warszawa siatkarki Jokera Mekro Energoremont Świecie udały się do hali drugiego z beniaminków – AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice. Podopieczne trenera Andrzeja Nadolnego nie chciały powtórzyć niekorzystnego wyniku z pierwszej kolejki sezonu, stąd w premierowych akcjach meczu w ich poczynaniach widać było dużo nerwowości. – Na początku pierwszego seta było chyba widać w naszych szeregach lekki paraliż i dlatego wyglądało to tak, jak wyglądało. Wszystko ostatecznie rozstrzygnęło się na naszą korzyść, więc jesteśmy szczęśliwe – przyznała Aleksandra Przepiórka, rozgrywająca zespołu ze Świecia. – Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa. Przede wszystkim cieszą trzy punkty, bo bardzo chciałyśmy wygrać ten mecz. Dodam jeszcze, że to nie jest wszystko, na co stać ten zespół i nie pokazałyśmy jeszcze pełni możliwości – uzupełniła rozgrywająca.

O ile oba zespoły zagrały na podobnym poziomie w przyjęciu i zagrywce, o tyle największa różnica widoczna była w bloku i ataku. W pierwszym z tych elementów świecianki zagrały na tyle dobrze, iż udało im się ograniczyć niemal do zera zagrożenie płynące z ataków z lewego skrzydła. – Uważam, że w bloku zrobiłyśmy duży postęp. W meczu z AZS-em pokazałyśmy, że jest to nasz atut i rywalki mogą mieć kłopot z jego sforsowaniem. Ogólnie także w tym elemencie mamy jeszcze spore rezerwy i możemy wiele poprawić, ale wszystkim dziewczynom należy się wielki szacun, bo blok był naszą siłą podczas meczu w Gliwicach. Przede wszystkim był równy i szczelny, nasze środkowe doskonale czytały grę. Oby tak dalej – chwaliła Przepiórka.Choć Joker wygrał cały mecz 3:0, to przed pierwszym gwizdkiem sędziego wszystkie zawodniczki ze Świecia obawiały się tego pojedynku. Przede wszystkim niepewność budziła stosunkowo mała i kameralna hala, w której swoje spotkania rozgrywa gliwicki AZS. – Najbardziej obawiałyśmy się tego, że zagrają dobrze w zagrywce i będziemy mieć trochę kłopotów w przyjęciu. Jesteśmy przyzwyczajone do większej hali niż ta w Gliwicach i to dodawało niepewności. Patrząc na samo spotkanie, mogłyśmy zrobić więcej w zagrywce – mogłyśmy bardziej odrzucić rywalki od siatki. Na szczęście naprawiłyśmy ten brak blokiem i małe rozmiary hali nie były aż tak wielkim kłopotem – skomentowała zawodniczka Jokera.

Siatkówka to sport zespołowy, jednak w niedzielę trudno było nie zauważyć kapitalnej dyspozycji atakującej Jokera, Patrycji Flakus. Wysoka skrzydłowa jeszcze dwa sezony temu broniła barw AZS-u, ale tym razem nie miała skrupułów, by zostać katem dla swych koleżanek. – Patrycja jest niesamowitą zawodniczką. Chyba najbardziej w oczy rzuca się jej zasięg w ataku i bloku, to jej bardzo wielkie atuty. Wiem, że rozgrywając do niej piłkę, ona na pewno sobie poradzi. Chyba wszyscy w zespole się cieszą, że Patrycja przedłużyła kontrakt i została na dłużej w Świeciu. Co jeszcze mogę powiedzieć? Mamy w drużynie skarb – podsumowała Aleksandra Przepiórka.

Spektakularnych zagrań nie unikała także sama rozgrywająca. W kilku sytuacjach gliwiczanki miały okazję poznać, co znaczy agresywna kiwka lub… atak z przechodzącej piłki. – Bardzo mnie ciągnie do ataku i nie będę tego ukrywać. Jeszcze jakiś czas temu grałam jako przyjmująca i chyba coś zostało mi do tej pory. Najchętniej atakowałabym z każdej piłki, ale moja pozycja na boisku zobowiązuje. Kiedy dziewczyny dograją mi piłkę mocno do siatki, to chcę to jak najlepiej wykorzystać – zakończyła z uśmiechem dyrygentka gry Jokera.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved