Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > W 23. kolejce LSK czołówka zagra z zespołami walczącymi o utrzymanie

W 23. kolejce LSK czołówka zagra z zespołami walczącymi o utrzymanie

fot. Bogusław Krośkiewicz

Lider LSK w 23. kolejce podejmować będzie Impel Wrocław, a Legionovia zagra w Pile z walczącym o „czwórkę” PTPS-em. W Toruniu Budowlani powalczą o punkty z trzecim w tabeli Developresem, a Pałac będzie gościł w Bydgoszczy Budowlanych Łódź. Drużynom z czołówki nie będzie łatwo ze zdesperowanymi zespołami walczącymi o utrzymanie w ekstraklasie. Sześć spotkań 23. kolejki LSK rozegranych zostanie od soboty do poniedziałku.

 Poli Budowlani Toruń – Developres SkyRes Rzeszów
sobota, 24 marca, g. 17:00

Do siatkarek z Torunia, które cały czas walczą o utrzymanie w Lidze Siatkówki Kobiet, przyjedzie w sobotę Developres Rzeszów. Podopieczne trenera Lorenzo Micellego po pokonaniu Chemika Police nie zamierzają się zatrzymywać i walczą o jak najlepsze miejsce przed play-off, wciąż mając szansę nawet na pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej. – Ich pozycja w rankingu nie jest dla mnie istotna. To drużyna, która wyjdzie na boisko, by walczyć. Pamiętam tego przegranego z nią seta, bo tak mocno walczyła. Musimy wyjść na boisko z nastawieniem na walkę do samego końca – mówi przed tym spotkaniem kapitan Developresu, Jelena Blagojević.

Torunianki mają wprawdzie dwa punkty przewagi nad strefą spadkową i Pałacem Bydgoszcz, ale doskonale zdają sobie sprawę, że nie jest to dużo. Każdy punkt dla podopiecznych trenera Mirosława Zawieracza jest teraz na wagę złota i utrzymania w Lidze Siatkówki Kobiet. W ostatniej kolejce Budowlani prowadzili już 2:0 z KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim, mimo to przegrali i musieli zadowolić się zaledwie jednym punktem. Tym razem o jakąkolwiek zdobycz będzie im niezwykle ciężko, bo Developres to drużyna o dwie klasy lepsza.

Typ redakcji: Poli Budowlani Toruń – Developres SkyRes Rzeszów 0:3

Kursy LV Bet: Budowlani – 8,40; Developres 1,04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved