Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > 2:2 w sparingu w Strzelcach Opolskich

2:2 w sparingu w Strzelcach Opolskich

Po raz drugi w sparingu między ZAKSĄ Strzelce Opolskie a Exact Systems Norwidem Częstochowa nie wyłoniono zwycięzcy. W sobotnim meczu tych drużyn ponownie padł remis 2:2 (25:14, 25:23, 25:27, 23:25). Częstochowianie w trwającym okresie przygotowawczym nie wygrali jeszcze żadnego spotkania.

W piątek w Częstochowie zespoły wygrywały sety na przemian. Spotkanie było nierówne, nie brakowało błędów. Trener Roland Dembończyk na wyjazdowy mecz nie zabrał wszystkich swoich siatkarzy, szkoleniowiec gospodarzy również oszczędnie rotował składem. W drugim starciu tych drużyn, które rozegrano w sobotę w Strzelcach Opolskich, było inaczej. Oba zespoły wystąpiły w innych ustawieniach. Pierwszego seta wyraźnie wygrali gospodarze (25:14). W drugiej odsłonie gra wyrównała się, jednak i tym razem ze zwycięstwa cieszyli się siatkarze ZAKSY Strzelce Opolskie (25:23).

Beniaminek I ligi nie zdołał pójść za ciosem w kolejnych odsłonach. Partia numer trzy rozstrzygnęła się po walce na przewagi a triumfowali w niej częstochowianie. Podopieczni trenera Tomasza Wasilkowskiego również w końcówce czwartej odsłony spisali się lepiej od rywali, wygrywając do 23. Drużyny nie rozegrały piątego seta i tym samym był to trzeci z rzędu sparing, który Exact Systems Norwid Częstochowa zremisował 2:2.

Zespoły mają coraz mniej czasu do rozpoczęcia rywalizacji o ligowe punkty. ZAKSA Strzelce Opolskie zainauguruje walkę na zapleczu PlusLigi już w czwartek 12 września telewizyjnym starciem we własnej hali z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Częstochowianie dwa dni później zmierzą się w Krakowie z AGH. Przed walką w I lidze drużyny będą miały jeszcze szanse na sprawdzenie formy. Norwid we własnej hali rozegra Memoriał im. Janusza Sikorskiego. W pierwszym meczu 30 sierpnia częstochowianie zmierzą się z LUK Politechniką Lublin a następnego dnia w zależności od wyniku ze Stalą Nysa lub Lechią Tomaszów Mazowiecki. ZAKSA Strzelce Opolskie 30 i 31 sierpnia ponownie zmierzy się z AGH Kraków, zaś 6 i 7 września weźmie udział w turnieju w Nysie.