Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Męczące treningi szczecinianek

Męczące treningi szczecinianek

fot. archiwum

Piast Szczecin do niedzieli będzie przebywał na obozie w Dziwnowie. Trener Marek Mierzwiński nie ma litości i wyciska siódme poty. Jedynym zmartwieniem szkoleniowca jest kontuzja środkowej Pauliny Rolińskiej.

Szczecińska środkowa wczoraj odniosła kontuzję oka. Uraz jest groźny. – Paulina dostała piłką i teraz musi odpocząć. Przez cztery dni będzie wyłączona z zajęć – mówi kierownik zespołu Robert Białek . – Pozostałe dziewczyny są zdrowe, choć już bardzo zmęczone kondycyjnymi treningami.

 

Przed drużyną jeszcze kilka dni męczących zajęć. Przerywnikiem miał być sparing z niemieckim zespołem, ale ten nie przyjechał nad polskie morze. Tym samym gry kontrolne rozpoczną się dopiero po powrocie do Szczecina. 

Drugim ważnym elementem zgrupowania w Dziwnowie jest aklimatyzacja trzech nowych zawodniczek. W zasadzie czterech, ale Joanna Kuchczyńska do Piasta wraca po rocznej przerwie, więc koleżanki zna. Katarzyna Ciesielska (20 lat, 173 cm) jest rozgrywającą i przyszła z Chemika Police, którego jest wychowanką. W Piaście będzie rywalizować o miejsce w składzie z Martą Szymańską i Magdaleną Strąg . – Mam świadomość tego, że pierwszą rozgrywającą jest Marta, ale zamierzam podjąć z nią rywalizację – mówi Kasia. – Dlaczego przechodzę do Piasta? Bo drużyna ma wyższe cele niż Chemik, a ja jestem ambitna.

 

Przyjmująca Małgorzata Plebanek (26 lat, 183 cm) do Piasta została wypożyczona na rok z Wisły Kraków. Ma zastąpić Kingę Kasprzak , która przeniosła się do Gdańska. Też ma ambitne cele. – Chcę awansować. Mam świadomość, że będziemy rywalizować z Wisłą, której jestem zawodniczką, ale jestem przekonana, że Piast tę rywalizację wygra. Jeśli tak się stanie, będę chciała przedłużyć swój pobyt w Szczecinie.

 

Edyta Rzenno (24 lata, 188 cm) jest środkową bloku. Ostatnio reprezentowała klub z Piły, z którym zdobyła wicemistrzostwo Polski. Ją też interesuje awans do Ligi Siatkówki Kobiet. – W Pile zdobyłam srebro, choć nie byłam podstawową zawodniczką. Teraz w awansie chciałabym mieć większy udział. Jeśli Piast awansuje możliwe, ze zostanę w Szczecinie na dłużej – deklaruje.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2007-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved