Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME 2017: Siatkarze zagrają na PGE Narodowym?

ME 2017: Siatkarze zagrają na PGE Narodowym?

fot. Izabela Kornas

Jak dowiedział się „Super Express”, mecz otwarcia przyszłorocznych mistrzostw Europy w siatkówce, które odbędą się w Polsce, zostanie najprawdopodobniej rozegrany… na PGE Narodowym w Warszawie. Według  informacji „SE” rozmowy są bliskie finału.

Każdy, kto pamięta koniec sierpnia 2014 r., z miejsca przyklaśnie takiemu rozwiązaniu. To wtedy pierwszy mecz rozgrywanych w Polsce mistrzostw świata, Polska – Serbia, odbył się na największym polskim stadionie. Na trybunach zasiadło aż 62 000 widzów. To był historyczny rekord frekwencji mundialu. Cały siatkarski świat oniemiał, oglądając fantastyczne widowisko w tak nietypowym miejscu. I wszyscy nam zazdrościli organizacji. A wszystko zakończyło się fantastycznym zwycięstwem Polaków 3:1 w finale nad Brazylią.ME 2017 właśnie objął patronatem prezydent RP Andrzej Duda. Inauguracja czempionatu na PGE Narodowym miałaby więc najwyższą rangę. Impreza zaczyna się 25 sierpnia 2017 roku. Polski Związek Piłki Siatkowej nie zaprzeczył informacjom „SE”. Na pytanie, czy było lub jest rozważane przeprowadzenie meczu otwarcia ME na Narodowym, rzecznik związku Janusz Uznański odpowiedział. – Owszem, ale póki co na poziomie pragnień i spełnienia oczekiwań fantastycznych kibiców siatkarskich.

Co ciekawe, podczas mistrzostw Polacy znowu są w grupie z Serbami. Gdyby więc ponownie doszło do takiego starcia na inaugurację zawodów, byłoby to świetne nawiązanie do imprezy sprzed 2 lat. Pozostałe mecze grupowe (z Estonią i Finlandią) Polacy zagraliby tam, gdzie pierwotnie planowano, czyli w gdańskiej Ergo Arenie. Finałowa faza ME odbędzie się w Krakowie.

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved