Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Sebastian Sole: To najlepsza część sezonu

Sebastian Sole: To najlepsza część sezonu

fot. FIVB

Podopiecznych Julio Velasco czeka podróż do Wenezueli, w której zmierzą się w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. - Mecze rozegrają się bardziej w głowach niż poprzez nasze ciała. Musimy się na nich w pełni skoncentrować - powiedział Sebastian Sole.

Na pierwszy ogień w piątek Albicelestes zmierzą się z Kolumbią, dzień później z Chile, a na końcu z gospodarzami. – To najlepsza część sezonu i czekaliśmy na nią od 2012 roku. Te mecze rozegrają się bardziej w głowach niż poprzez nasze ciała. Musimy się na nich w pełni skoncentrować – powiedział o zmaganiach czekających na Argentyńczyków Sebastian Sole, dodając, że ważna jest dla niego nieustająca czujność. – Myślenie, że już jesteśmy pewni zagrania w igrzyskach olimpijskich, jest błędem. Wenezuelczycy już wystarczająco udowodnili, że są zespołem walczącym o każdą piłkę – zaznaczył środkowy.

Podopieczni Julio Velasco mają za sobą dobry sezon reprezentacyjny, którego doskonałym zwieńczeniem będzie bilet na najważniejszą imprezę czterolecia. W 2012 roku w Londynie zaskoczyli siatkarskich kibiców, kwalifikując się aż do ćwierćfinałów. – Trudno było po Pucharze Świata ponownie skupić się na innym turnieju, ale teraz nie możemy się doczekać kolejnych wymagających zmagań – oznajmił Facundo Conte. – Naszym celem jest poprawa gry przed igrzyskami, a udział w nich będzie niesamowity. Zrobię wszystko, co mogę, by stać się częścią tego widowiska – zakończył przyjmujący Skry Bełchatów.

Skład Argentyny na turniej kwalifikacyjny:Luciano De Cecco
Nicolas Uriarte
Javier Filardi
Cristian Poglajen
Martin Ramos
Facundo Conte
Sebastian Sole
Pablo Crer
Facundo Imhoff
Ezequiel Palacios
Rodrigo Quiroga
Lisandro Zanotti
Sebastian Closter
Facundo Santucci

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved