Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Piotr Gacek: Jesteśmy zdeterminowani, by wrócić z medalem

Piotr Gacek: Jesteśmy zdeterminowani, by wrócić z medalem

fot. FIVB

- Jeżeli Stephane uzna, że wszyscy powinni wystąpić, to super. Jeżeli nie będę miał tyle okazji do gry, to też świat się nie zawali. W mistrzostwach Europy chcemy odnieść sukces i nieważne kto znajdzie się na boisku - mówi libero reprezentacji Polski, Piotr Gacek.

Wraca pan jeszcze myślami do imprezy sprzed sześciu lat w Izmirze?

Piotr Gacek: Zdobycie mistrzostwa Europy to było fantastyczne uczucie. Pamiętam tę radość, kiedy wracaliśmy z Turcji. Minęło już sześć lat od tamtych wydarzeń… Było wspaniale, ale tamte mistrzostwa Europy są już historią, podobnie jak Puchar Świata. Teraz ruszamy, by pisać nowe karty tej historii.Jeśli spojrzymy na rywali w fazie grupowej, to trzy wasze zwycięstwa powinny być pewne. Jednak już Puchar Świata pokazał, że ci teoretycznie słabsi też mogą sporo namieszać.

Trzeba uważać. Jeżeli chcemy w tych mistrzostwach rozegrać sześć meczów, czyli grać do ostatniego dnia w fazie medalowej, trzeba uniknąć potknięć w grupie, by uniknąć baraży o wejście do ćwierćfinału.

Przygotowanie do mistrzostw Europy było przedłużeniem pracy, którą wykonaliście przed PŚ?

Przed wylotem do Japonii trenowaliśmy bardzo intensywnie, więc teraz rozegramy mistrzostwa Europy na „oparach” tej pracy. Po powrocie z Pucharu Świata odpoczęliśmy trochę psychicznie, bo na tę fizyczną regenerację nie było za wiele czasu. Zdawaliśmy sobie z tego sprawę. Tych kilka dni w Spale, które spędziliśmy przed wyjazdem na sparingi do Bratysławy, pomogły nam pozbierać nasze myśli po tym braku awansu do igrzysk olimpijskich. Podczas treningów prezentowaliśmy się bardzo dobrze. Mamy motywację i przed startem w Warnie jesteśmy naładowani optymistycznie.

Odczuwacie spore zmęczenie sezonem kadrowym, czy jest lepiej niż oczekiwaliście, że będzie po tak intensywnym graniu?

Nie możemy pochodzić do sprawy tak, że przed nami jeszcze mistrzostwa Europy, ale do tej pory było już tak trudno, że dalej nam się nie chce. To jest sezon kadrowy i nigdy nie ma lekko. Zmęczenie schodzi na drugi plan. Wiadomo, że je odczuwamy – zwłaszcza ci koledzy, którzy rozegrali cały Puchar Świata. Nikt nie mówi o tym i nie stara się go okazywać. To pozytywny sygnał, który oznacza, że cały zespół nastawiony jest na walkę w mistrzostwach Europy. Jak zawsze jesteśmy zdeterminowani, by wrócić z medalem.

Cały wywiad Edyty Kowalczyk w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved