Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Młody środkowy w KPS-ie Kęty

Młody środkowy w KPS-ie Kęty

fot. archiwum

Siatkarze KPS-u Kęty do najbliższego spotkania z ekipą z Ostrołęki przystąpią prawdopodobnie już z nowym środkowym. Z pierwszoligowym klubem umową związał się młody środkowy, Jakub Lewandowski, który od razu dołączył do zespołu.

19-letni absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku ma 203 cm i – podobnie jak Jan Tomczak, Kacper Chmielewski i Bartłomiej Kluth – przeniósł się do Kęt z zespołu Lotosu Trefla Gdańsk, w którym był wyróżniającym się zawodnikiem na swojej pozycji.

W ubiegłym sezonie Jakub Lewandowski był m.in. najlepiej blokującym siatkarzem rozgrywek Młodej Ligi. W 27 meczach nowy siatkarz KPS-u Kęty zdobył 74 punkty blokiem, wyprzedzając o 6 oczek drugiego w klasyfikacji, swojego nowego kolegę klubowego – Mateusza Bogusa. W sumie nowy środkowy zdobył w ubiegłym sezonie aż 238 punktów, czym czynnie przyczynił się do zdobycia brązowego medalu Młodej Ligi przez siatkarzy z Pomorza. Dobra dyspozycja Lewandowskiego została również zauważona przez trenera kadry juniorów Jakuba Bednaruka, co zaowocowało powołaniem na wakacyjne zgrupowanie szerokiej 22-osobowej reprezentacji Polski w Kleszczowie.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyznźródło: kpskety.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved