Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Lorenzo Micelli: Przed nami ciężkie zadanie pod presją czasu

Lorenzo Micelli: Przed nami ciężkie zadanie pod presją czasu

- Wracamy z Turcji i jesteśmy gotowi, by rozpocząć pracę w skompletowanym już gronie - mówi trener PGE Atomu Trefla Sopot, Lorenzo Micelli. Teraz przed wicemistrzyniami Polski dwa weekendowe sparingi z Legionovią i Superpuchar Polski.

Atomówki po serii meczów kontrolnych w tureckiej Bursie powracają do kraju, a już w ten weekend zmierzą się w ostatnich meczach przed Superpucharem Polski z SK bankiem Legionovią Legionowo. Mecze testowe rozpoczną się w sobotę o 18:30 i niedzielę o 12:30. Pierwsze ze spotkań połączone będzie z prezentacją zespołu i premierą nowej koszulki meczowej na sezon 2015/2016, a Lorenzo Micelli nie wyklucza tego, że w meczu okazję do gry dostaną siatkarki, które przebywały dotąd z kadrami narodowymi.

Podczas turnieju Cengiz Göllü Uluslararası Voleybol Atomówki zwyciężały z uczestniczkami Ligi Mistrzyń – RC Cannes i Telekomem Baku, a także 6. zespołem ligi tureckiej, Bursa Büyükşehir Belediyespor. Słabsze okazały się zaś od Galatarasay Daikin Stambuł i triumfatora całego turnieju, Protonu Saratow. Cele Lorenzo Micellego zostały jednak osiągnięte. – Chciałem, aby dziewczyny miały okazję rozegrać serię meczów, w których będzie o co rywalizować. Takie mecze gra się zupełnie inaczej, bo mają swoją stawkę końcową. Pojawia się więc lekka presja, ale też okazja do złapania rytmu meczowego – podsumowuje włoski szkoleniowiec PGE Atomu Trefla. – Rozegraliśmy w Turcji łącznie pięć spotkań, z czego trzy były zwycięskie. Możemy być z siebie zadowoleni, bo praktycznie wszystkie drużyny zagrały w pełnych składach – tylko Galatasaray i my przystąpiliśmy do turnieju z ograniczonymi możliwościami kadrowymi.Gra sopockiego zespołu mocno falowała, a przyczyną tego stanu rzeczy mogło być zmęczenie. Wicemistrzynie Polski grały bowiem po jednym spotkaniu w każdym z pięciu dni turniejowych. – Dwa pierwsze mecze w wykonaniu mojej drużyny były naprawdę bardzo dobre, ale jakość gry wyraźnie spadła w dwóch kolejnych spotkaniach. Ostatni mecz był bardzo nerwowy, bo obie drużyny chciały zakończyć ten turniej wygraną. Jestem jednak zadowolony, by mój zespół zostawił serce na boisku wraz z całą swoją energią. Dziewczyny pokazały, że nigdy się nie poddają – zaznacza szkoleniowiec.

Atomówki przylecą do Trójmiasta w czwartkowy wieczór i do sobotniego sparingu drużyna razem z reprezentantkami kraju odbędzie dwa wspólne treningi – jeden w piątek wieczorem, a drugi w dniu meczu w samo południe. – Wracamy z Turcji i jesteśmy gotowi, by rozpocząć pracę w skompletowanym już gronie. Przed nami ciężkie zadanie pod presją czasu, bo bardzo szybko musimy poczuć rytm naszego zespołu i samej gry, by być gotowymi na Superpuchar Polski – wyjaśnia Micelli.

Zadanie może być ciężkie tym bardziej, że SK bank Legionovia przyjedzie do Sopotu w 15-osobowym zestawieniu, a w skład zespołu wejdą tegoroczne reprezentantki Polski – Malwina Smarzek, Daria Paszek, Aleksandra Wójcik, Joanna Pacak i Monika Bociek. Wszystko wskazuje więc na to, że jeżeli Ettore Guidetti i Lorenzo Micelli zdecydują się wystawić swoje najlepsze siatkarki, starcie w ERGO ARENIE może być naprawdę niezłą zapowiedzią zbliżającego się sezonu ligowego.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved