Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Jacek Kasprzyk: Z podniesioną głową możemy przystąpić do ME

Jacek Kasprzyk: Z podniesioną głową możemy przystąpić do ME

fot. archiwum

Już w piątek, meczem z reprezentacją Belgii, polscy siatkarze zainaugurują mistrzostwa Europy. - Medal mistrzostw Europy jest wartością samą w sobie - mówi o turnieju Jacek Kasprzyk. Czempionat Starego Kontynentu nie daje przepustki na IO.

Otrząsnął się już pan po Pucharze Świata?

Jacek Kasprzyk: – Bardzo przeżyłem ostatni mecz z Włochami, tak jak wszyscy. Jak rozmawiałem z chłopakami, to byli bardzo załamani. Teraz jest już zdecydowanie lepiej i z podniesioną głową możemy przystąpić do mistrzostw Europy.

Mistrzostw Europy, które oprócz medali nic nie dają…Medal mistrzostw Europy jest wartością samą w sobie, poza tym chłopcy chcą coś udowodnić po zmaganiach w Japonii. Najlepszym potwierdzeniem tego, że poważnie traktują ten turniej, jest fakt, że mimo ogromnego wysiłku w Pucharze Świata w składzie nie doszło do żadnej zmiany.

Paradoks – ani mistrz świata, ani mistrz olimpijski, ani wkrótce poznany mistrz Europy nie będą pewni gry na igrzyskach. Wszyscy będą musieli czekać na turniej kwalifikacyjny w Berlinie.

Niestety, jako jedyna federacja w świecie mamy tak zagmatwany system awansów na igrzyska, że sami jesteśmy zbulwersowani. Mistrz świata nie ma prostej drogi do turnieju olimpijskiego, a w innych federacjach bezpośrednio awansowałby do IO, podobnie jak mistrz Europy. U nas jest inaczej, ale się tym nie załamujemy.

Cała rozmowa Jakuba Bochenka w czwartkowym wydaniu „Sportu” .

źródło: katowickisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved