Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Bartosz Kurek: Liczę, że będziemy walczyć o medale

Bartosz Kurek: Liczę, że będziemy walczyć o medale

fot. Joanna Skólimowska

- Mam nadzieję, że postawimy się rywalom i pokażemy z najlepszej strony. Liczę, że będziemy walczyć o medale, ale z lepszym skutkiem niż wcześniej - mówi przed rozpoczęciem mistrzostw Europy Bartosz Kurek, atakujący reprezentacji Polski.

Za Polakami dwa ważne turnieje – Liga Światowa i Puchar Świata. W tym pierwszym otarli się o podium, zaś w tym drugim stanęli na trzecim jego stopniu. Jednak na ostatniej prostej Pucharu Świata przegrali o włos walkę o przepustki olimpijskie z Amerykanami i Włochami. Na rozmyślania o niepowodzeniu w Japonii nie mieli zbyt wiele czasu, bo już w piątek rozpoczną rywalizację w mistrzostwach Europy. – Od razu zabraliśmy się do pracy przed mistrzostwami. Tworzymy tak zgraną grupę, że bez dyskusji o tym co za nami wiemy nad czym trzeba jeszcze pracować, by osiągnąć upragniony cel. Może uda nam się w tych mistrzostwach jakoś zrekompensować dotychczasowe wyniki – powiedział Bartosz Kurek.

Przed wylotem do Bułgarii biało-czerwoni tylko przez kilka dni trenowali na krótkim zgrupowaniu, a w drodze na czempionat rozegrali jeszcze dwa zwycięskie sparingi ze Słowakami. – Wykorzystaliśmy czas w Spale na dobry trening i nawet jesteśmy trochę zaskoczeni, bo wykrzesaliśmy z siebie jeszcze trochę sił. Wszystko po to, by możliwie jak najlepiej przygotować się do mistrzostw Europy w bardzo krótkim czasie. Jakie to przyniesie efekty, przekonamy się za kilka dni. Mam nadzieję, że pozytywne i tak jak w poprzednich turniejach w tym roku postawimy się rywalom i pokażemy z najlepszej strony. Liczę, że będziemy walczyć o medale, ale z lepszym skutkiem – zaznaczył polski siatkarz.

Dla Kurka będą to już kolejne mistrzostwa Europy, choć pierwsze, w których zagra na pozycji atakującego. Wcześniej przyjmujący Kurek na czempionacie Starego Kontynentu poczuł smak wygranej, czyli zdobycie mistrzowskiej korony, ale także musiał przełknąć gorzką pigułkę porażki chociażby przed dwoma laty. – Na każdy turniej jechałem z przeświadczeniem, że będziemy odgrywać w nim czołową rolę – podkreślił atakujący reprezentacji Polski. – Tym razem mamy w składzie mistrzów świata i ich obecność dodaje mi otuchy. Wierzę, że chłopaki poprowadzą nas do satysfakcjonującego wyniku w tym turnieju – zakończył.źródło: inf. własna, sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved