Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Katarzyna Skowrońska-Dolata: Trzeba wyciągnąć wnioski z błędów

Katarzyna Skowrońska-Dolata: Trzeba wyciągnąć wnioski z błędów

fot. archiwum

- Mam prawo do irytacji, bo uważam, że zagrałyśmy poniżej swoich możliwości. Jest mi smutno, że tak wszystko się skończyło. Jestem bezradna, bo w każdym spotkaniu sytuacja się powtarza, nie ma więc co komentować - mówi Katarzyna Skowrońska-Dolata.

Po pani minie widać, że nie tak sobie wyobrażała te mistrzostwa.

Katarzyna Skowrońska-Dolata:Mam prawo do irytacji, bo uważam, że zagrałyśmy poniżej swoich możliwości. Jest mi smutno, że tak wszystko się skończyło. Wszyscy, którzy oglądali mecz z Holandią, pewnie mają te same wnioski co ja. Jestem bezradna, bo w każdym spotkaniu sytuacja się powtarza, nie ma więc co komentować.

A co panią najbardziej irytowało?Przede wszystkim brak konsekwencji w naszej grze, szczególnie w najważniejszych momentach meczu. Rywalki grały pod presją i były zdenerwowane, a po naszej stronie zabrakło wtedy odpowiedzialności. W zagrywce czy w ataku popełniałyśmy proste błędy rodem z siatkarskiego przedszkola. I wszystko trzeba było zaczynać od nowa, a w takich sytuacjach trudno się odbudować. Niestety, tak wyglądała nasza gra podczas całego turnieju. Gdybyśmy grały bardziej równo, można byłoby się pokusić o coś więcej.

Do pani trudno mieć pretensje, skoro w ataku była pani niemal osamotniona.

Miałam tego świadomość i zdawałam sobie sprawę, że wcale nie będzie łatwo. Ania Werblińska doznała kontuzji i w tej sytuacji akcenty w ataku już były ograniczone. Gdy Ania grała, wówczas miałam na pewno lżej. Gdy do ataku włączały się inne zawodniczki, to na pewno szło nam lepiej i skuteczność była lepsza. Takie sytuacje jak w ostatnim meczu z Holandią się zdarzają, bo przecież trudno kontuzje przewidzieć. Niemniej cały czas powinno się je brać pod uwagę.

Przed reprezentacją turniej przedolimpijski w Ankarze. To będzie kolejne trudne wyzwanie.

Nie mamy wyjścia i trzeba się teraz skupić na walce o awans do igrzysk. Jeszcze do końca nie opadły emocje związane z mistrzostwami Europy, a już trzeba myśleć o kolejnym wyzwaniu. Niemniej musimy w fajnej atmosferze podsumować to, co się wydarzyło w tym turnieju. Trzeba wyciągnąć wnioski z błędów, jakie popełniłyśmy, by takich samych nie robić w kolejnych występach. Tak naprawdę brakowało nam wszystkiego po trochu i to jest na pewno poważny problem. Do turnieju kwalifikacyjnego w Ankarze zostało trochę czasu i, mam nadzieję, poprzez ligę potrafimy się wykorzystać.

Rozmawiał Włodzimierz Sowiński – więcej w katowickim Sporcie

 

źródło: katowickisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved