Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Krajobraz po drugiej turze spotkań

II liga M: Krajobraz po drugiej turze spotkań

Za nami 2. kolejka spotkań w II lidze mężczyzn. Nie zabrakło w niej wyrównanych i ciekawych pojedynków, nie zawodzili także faworyci. Pozycję liderów w swoich grupach utrzymały Wilki Wilczyn i Centrum Augustów. W pozostałych zestawieniach nastąpiły przetasowania.

Grupa 1

W grupie 1 do ciekawego starcia doszło w Grudziądzu gdzie miejscowa Stal podejmowała Stoczniowca Gdańsk. Spotkanie rozstrzygnęło się dopiero po tie-breaku, w którym lepsi okazali się siatkarze Stali. Wyrównany, choć trzysetowy pojedynek rozegrały też ekipy AZS-u UAM Poznań i Wilków Wilczyn. Górą okazali się goście, ale w pierwszej i trzeciej partii o ich zwycięstwie decydowała gra na przewagi. Wilczynianie zdobywając po raz drugi komplet punktów, utrzymali pozycję lidera tabeli grupy 1. Wiceliderem po 2. kolejce pozostał natomiast Espadon Szczecin, który pewnie pokonał Trójkę Nakło. Szczecinianie wygrali mecz bez straty seta, wygrywając odpowiednio do 18, 17 i 18. Jedną partię z kolei oddali rywalom ze Świnoujścia siatkarze z Chełmży, a zdobyty komplet punktów pozwolił im przesunąć się w tabeli z 4. na 3. pozycję.

W 2 grupie kolejne pewne zwycięstwo odnieśli siatkarze Astry Nowa Sól. Tym razem 3:0 pokonali oni AZS Zielona Góra i wspięli się na 1. miejsce w tabeli. Pola ustąpiła im w tym przypadku Bielawianka Bielawa, która po pięciosetowym pojedynku musiała uznać wyższość rywali z Oławy i spadła tym samym na 4. pozycję. Drugą porażkę zanotowali siatkarze Olimpii Sulęcin. Po przegranej z Astrą w pierwszej kolejce tym razem nie sprostali Sobieskiemu Żagań, ugrywając w tym starciu jedynie partię. Czterosetowe starcie rozegrały też ekipy z Głogowa i Międzyrzecza. Po dwóch odsłonach w głogowskiej hali był remis, ale dwa kolejne sety padły łupem przyjezdnych. Międzyrzeczanie zapisali więc na swoim koncie cenne trzy oczka, zdobywając tym samym pozycję wicelidera tabeli.

W grupie 3 doszło do dwóch pięciosetowych spotkań z udziałem ekip ze Spały. I tak SMS PZPS Spała III musiał uznać wyższość LKPS-u Borowno, zaś SMS PZPS Spała II triumfował nad AZS-em Łódź. Problemów z wygraniem swoich pojedynków nie mieli za to Norwid Częstochowa, Lechia Tomaszów Mazowiecki i Czarni Rząśnia. Wszystkie te zespoły wygrały mecze bez straty seta, pokonując odpowiednio Bzurę Ozorków, Mickiewicza Kluczbork oraz LUKS Luboń. Jedną partię z kolei oddali rywalom z Kalisza siatkarze Caro Rzeczyca. Mecz rozpoczęli od seta przegranego do 19, ale w kolejnym, po długiej walce na przewagi, triumfowali aż 36:34. W następnych dwóch partiach górowali już wyraźniej, wygrywając je do 18. Na pozycję lidera tabeli po dwóch kolejkach wskoczyli siatkarze z Rząśni, drugie miejsce zaś utrzymali tomaszowianie.

Tempa w grupie 4 nie zwalniają zawodnicy z Augustowa. W 2. kolejce pokonali oni Huragan Wołomin. Choć pierwszą partię ekipa Centrum przegrała na przewagi, nie przeszkodziło jej to w odniesieniu końcowego triumfu. Ostatecznie augustowianie pokonali bowiem drużynę z Wołomina 3:1 i umocnili się na pozycji lidera. W derbach Warszawy górą okazali się siatkarze Czołgu AZS UW, którzy wygrali z Legią po zaciętym spotkaniu 3:2. Inna stołeczna ekipa, MOS Wola, nie sprostała z kolei BAS-owi Białystok. Warszawianie ugrali z tym rywalem tylko seta. Zwycięstwo odniosło za to Metro Warszawa, które 3:1 wygrało z Huraganem Międzyrzec Podlaski. Żadnych szans rywalom z Olsztyna nie dali natomiast siatkarze SKS-u Hajnówka. Pewnie wygrali oni wszystkie trzy sety spotkania (25:14, 25:20, 25:21) i wciąż piastują 2. miejsce w tabeli.

W grupie 5 do najbardziej wyrównanych spotkań doszło w Czechowicach Dziedzicach, gdzie miejscowy Winner 2:3 uległ TKS-owi Tychy oraz w Rybniku, gdzie tamtejszy Volley w takim samym stosunku nie sprostał rywalowi z Jaworzna. UKS Strzelce Opolskie z kolei pomimo wygrania pierwszej partii z Jastrzębskim Węglem musiał uznać finalnie wyższość rywala (1:3). Podobnie potoczył się mecz w Radlinie. KOKS udanie rozpoczął mecz z MKS-em Andrychów, wygrywając inauguracyjnego seta 25:23, ale w kolejnych odsłonach do głosu doszli rywale, którzy triumfowali ostatecznie 3:1. Pewne zwycięstwo zanotowała zaś ekipa Rafako Racibórz, która żadnego seta nie oddała Juvenii Guchołazy. Trzy oczka zapisał też na swoim koncie tym razem Płomień Sosnowiec, który 3:1 pokonał AZS Politechnikę Opolską.

W 6 grupie po raz kolejny nie powiodło się Avii Świdnik. Świdniczanie z kretesem przegrali z TSV Sanok i wciąż z zerowym dorobkiem punktowym i setowym zamykają tabelę. Zadowoleni z pewnością nie mogą też być wyprzedzający o jedno miejsce Avię zawodnicy AKS-u V LO Rzeszów, którzy 0:3 ulegli Karpatom Krosno. Po porażce na inaugurację tym razem zwycięstwo zanotował z kolei MOSiR Bochnia. W spotkaniu z LKPS-em Lublin ekipa z Bochni przegrała co prawda pierwszą partię, ale w trzech kolejnych przejęła inicjatywę i ostatecznie zgarnęła trzy punkty. Ciekawie było w starciach PZL-u Sędziszów z Wisłokiem Strzyżów oraz Neobusa Niebylec z Błękitnymi Ropczyce. W obu meczach końcowe wyniki ustalał tie-break, w którym z triumfu cieszyli się siatkarze Wisłoka i Neobusa.