Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Centrum Augustów pozostało liderem

II liga M: Centrum Augustów pozostało liderem

Siatkarze Huraganu Wołomin ponieśli w tym sezonie drugą porażkę we własnej hali. Tym razem nie sprostali zawodnikom Centrum Augustów, przegrywając 1:3. Klub z Podlasia dzięki wygranej nadal zajmuje pierwsze miejsce w tabeli grupy IV.

Pojedynek lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy od początku wypracowali sobie kilka punktów przewagi. Duża w tym zasługa grającego trenera zespołu Wojciecha Iwanowicza. Wołominianie nie zamierzali jednak szybko składać broni i po konsekwentnej grze w ataku doprowadzili do remisu. Co więcej, po asie serwisowym środkowego Patryka Pastewki wyszli na prowadzenie (21:20). Po bardzo emocjonującej końcówce gospodarze mogli zapisać pierwszą partię na swoje konto. Zadecydowała o tym skuteczna zagrywka wprowadzonego chwilę wcześniej Łukasza Tkacza.

Goście podrażnieni takim obrotem spraw od początku drugiego seta nadawali ton grze (3:0, 8:5). Następnie miejscowi siatkarze zdołali doprowadzić do remisu (10:10). Coraz lepiej radziła sobie jednak para przyjmujących z Augustowa: Kamil Skrzypkowski i Mariusz Szlejter. Dzięki ograniczeniu błędów własnych Centrum kontrolowało ten fragment spotkania. Druga odsłona rywalizacji zakończyła się po mocnym uderzeniu po przekątnej Iwanowicza.

Początek trzeciej partii to ponownie dominacja ekipy z województwa podlaskiego. Atak ze środka Mateusza Marona pozwolił im odskoczyć na cztery „oczka” (5:1). Gdy na tablicy pojawił się wynik 16:11 dla augustowian, wydawało się, że w tym secie już prawie wszystko jest przesądzone. Dzięki świetnemu zrywowi gospodarzy kilka minut później kibice mogli cieszyć się już z remisu. Kluczowe okazały się silne i dokładne zbicia Sebastiana Kuchty. Natomiast decydujące akcje seta to ponownie skuteczna gra bardziej doświadczonych siatkarzy Centrum.

Ostatnia odsłona pojedynku to właściwie kopia poprzedniej partii. Blok wołominian wciąż nie potrafił znaleźć recepty na regularnie punktujących: Iwanowicza i Skrzypkowskiego. Z każdą minutą przewaga przyjezdnych się powiększała. Podopieczni trenera Daniela Kołodziejczyka coraz bardziej ryzykowali w polu zagrywki, ale większość serwisów wylądowała w siatce lub poza boiskiem. Ostatecznie goście pozwolili przeciwnikom zdobyć w czwartej partii tylko 15 punktów. MVP meczu został wybrany rozgrywający Centrum Paweł Haraburda, który dokładnie rozdzielał piłki do kolegów z drużyny.

Swoimi wrażeniami z pojedynku w Wołominie podzielił się Wojciech Iwanowicz: – Za nami trudne spotkanie. Cieszymy się ze zdobytych 3 punktów. Tym bardziej, że był to dla nas bardzo daleki wyjazd. Poza tym trzeba pamiętać, że miejscowa niska hala jest specyficzna i każdy przeciwnik Wołomina musi się szybko zaadaptować do takich warunków. Szczególnie pierwszy set to potwierdził, gdzie popełniliśmy sporo błędów w przyjęciu. Na szczęście później wyglądało to już o wiele lepiej – powiedział. – Plany na dalszą część sezonu? Oczywiście chcemy zajść jak najdalej. Droga do awansu do I ligi jest bardzo długa, ale przecież właśnie o to chodzi, żeby stawiać sobie ambitne cele. To jest prawdziwa esencja sportu – zakończył Iwanowicz.

Huragan Wołomin – Centrum Augustów 1:3
(26:24, 19:25, 21:25, 15:25)

Huragan: Kuchta, Kulik, Szpański, Grabowski, Pastewka, Bujniak, Małek (libero) oraz Tkacz, Giska i Bartnik
Centrum: Szlejter, Iwanowicz, Maron, Skrzypkowski, Nowak, Jankiewicz, Ostaszewski (libero) oraz Haraburda i Gościński