Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Hutnik Kraków jednak wystartuje w I lidze

Hutnik Kraków jednak wystartuje w I lidze

fot. archiwum

Działacze Hutnika Kraków podjęli decyzję, że jednak wystartuje on w rozgrywkach I ligi. Mimo że wciąż sytuacja finansowa beniaminka daleka jest od idealnej, to w sobotnie popołudnie rozegra on mecz przed własną publicznością ze Ślepskiem Suwałki.

Kłopoty finansowe Hutnika Kraków rozpoczęły się jeszcze w minionym sezonie. Jednak nie przeszkodziły one mu w wywalczeniu awansu na zaplecze PlusLigi. Wydawało się, że gra w I lidze spowoduje, że klub z Małopolski szybko wyjdzie na prostą. Ale tygodnie mijały, a w klubowej kasie wciąż brakowało pieniędzy. W związku z pogłębiającymi się problemami jeszcze w trakcie okresu przygotowawczego z prowadzenia beniaminka w I lidze zrezygnował Jerzy Piwowar, którego na ławce trenerskiej zastąpił Zenon Matras. Nadal jednak start Hutnika w lidze stał pod znakiem zapytania. Jego działacze byli nawet blisko podjęcia decyzji o wycofaniu się z rozgrywek, lecz postanowili dać sobie jeszcze trochę czasu, przekładając inauguracyjny pojedynek ze Stalą AZS PWSZ Nysa, na co zgodę wyraził zarówno klub z Opolszczyzny, jak i PZPS. Ostatecznie drużyna z Krakowa przystąpi do rywalizacji w I lidze, choć jej sytuacja finansowa nadal nie jest idealna. – Trochę nam jeszcze brakuje pieniędzy w budżecie, ale już nie było na co czekać. Albo mogliśmy zupełnie zrezygnować z gry, albo próbować walczyć. Wczoraj podjęliśmy decyzję, że wystartujemy w I lidze. Teraz szybko próbujemy zarejestrować zawodników, aby zdążyć do soboty, kiedy zagramy mecz ze Ślepskiem – powiedział Mirosław Janawa.Częściowo udało nam się znaleźć środki. Na pewien czas nam one wystarczą. Liczymy, że pozostałe będą spływały na bieżąco. Jeśli wszystkie zapewnienia zostaną dotrzymane, to powinno być dobrze – dodał prezes Hutnika.

Sporym osłabieniem małopolskiej ekipy jest odejście z niej Jędrzeja Gossa, który miał być jednym z filarów drużyny. Ostatecznie zdecydował się na przenosiny do Stali AZS PWSZ Nysa. Pozostali siatkarze zadeklarowali chęć gry w barwach beniaminka. – Zawodnikom zależy, aby pokazać się w I lidze, tym bardziej że w większości są to młodzi siatkarze, którzy jeszcze nie mieli okazji rywalizowania na tym szczeblu rozgrywkowym – podkreślił prezes krakowskiego klubu. – Mamy jednak wobec nich zaległości finansowe, musieli więc zdeklarować się, czy startując, szukają sobie nowych klubów. Niemal jednogłośnie zadecydowali, że zagrają w barwach Hutnika w I lidze. Postaramy się jak najszybciej wyrównać wobec nich zaległości finansowe – zakończył Janawa.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved