Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Hendrik Tuerlinckx: Niczego nie można wykluczyć

Hendrik Tuerlinckx: Niczego nie można wykluczyć

fot. archiwum

Belgowie będą pierwszymi rywalami biało-czerwonych w zbliżających się ME. - Na pewno mamy potencjał jako drużyna, ale nie wiem, czy aktualna forma pozwoli naszej reprezentacji osiągnąć na mistrzostwach dobry wynik - mówi Hendrik Tuerlinckx.

Drużyny narodowe Belgii w ostatnich latach zanotowały duży progres i jak kiedyś mocno odstawały od europejskich potentatów siatkarskich, tak teraz są dla nich niemałym zagrożeniem. Belgowie udowodnili to na ostatnich mistrzostwach Europy, zajmując pierwszą lokatę w rundzie grupowej. Wtedy też odnieśli bardzo ważne zwycięstwo w meczu z Włochami (3:2) i awansowali bezpośrednio do ćwierćfinałów. W nich już musieli uznać wyższość późniejszych brązowych medalistów – Serbów. W tegorocznych mistrzostwach Belgowie będą chcieli również „namieszać”, choć zdają sobie sprawę, że będzie to niełatwe. – To będzie bardzo ciężkie zadanie. Na pewno mamy potencjał jako drużyna, ale nie wiem, czy aktualna forma pozwoli naszej reprezentacji osiągnąć na mistrzostwach dobry wynik. Każdy mecz ma jednak swoją historią i niczego nie można wykluczyć – zaznacza w rozmowie z Przeglądem Sportowym Hendrik Tuerlinckx.

Belgowie obok Białorusinów i Słoweńców będą grupowymi rywalami Polaków w tegorocznym czempionacie Starego Kontynentu. – W przeszłości już wygrywaliśmy z Polską i na pewno tym razem nasza drużyna też zrobi wszystko, żeby sprawić niespodziankę – zapewnia reprezentant Belgii, który biało-czerwonych widzi wśród faworytów zawodów. – Najwyżej oceniam szanse Polaków, Włochów i Rosjan, ale nie zdziwiłbym się, gdyby świetny turniej rozegrali Francuzi lub Niemcy – kończy atakujący.

Cały wywiad Karoliny Korbeckiej w serwisie przegladsportowy.plźródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved