Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Dwie wygrane sopocianek w Turcji

Dwie wygrane sopocianek w Turcji

Siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot wygrały dwa spotkania w turnieju w Turcji. Po pokonaniu RC Cannes przyszła kolej na triumf nad Telekomem Baku. - Dziewczyny spisały się świetnie i ich nastawienie podczas meczów jest rewelacyjne - chwali zespół trener Micelli.

W wyjściowym składzie drużyny Lorenzo Micellego w pierwszym meczu z RC Cannes wybiegły Olga Sawenczuk, Brittnee Cooper, Justyna Łukasik, Danica Radenković, Anna Miros, Daria Dąbrowska oraz Klaudia Kulig.Rozpoczęłyśmy mecz trochę nerwowo i popełniałyśmy za dużo niewymuszonych błędów, ale mimo wszystko trzymałyśmy kontrolę nad wynikiem – skomentowała początek spotkania kapitan sopocianek Anna Miros.Nasza dobra zagrywka i blok spowodowały, że to my wygrałyśmy na przewagi te dwie pierwsze partie. W końcówkach dwóch pierwszych setów byłyśmy bardziej skoncentrowane i cierpliwe, co przyczyniło się do tego, że szala zwycięstwa przechyliła się na naszą stronę. W trzecim secie superotwarcie dała nam Justyna swoimi asami serwisowymi. To dało nam sporą przewagę punktową, a w rezultacie spokojną i zdecydowaną grę. Cieszymy się z tej wygranej, bo daje nam ona dobre otwarcie turnieju. Oby było tak dalej – stwierdziła kapitan.

Dzień później atomówki równie pewnie pokonały inną drużynę – Telekom Baku. Sopocianki pewnie triumfowały w pierwszym secie (25:16), ale po cięższym boju w drugiej partii (25:23) obudziły się rywalki. Siatkarki z Azerbejdżanu w nerwowej końcówce w trzecim secie wygrały na przewagi (26:24). Czwarta partia okazała się już tylko formalnością. Sopocianki prowadziły nawet sześcioma punktami w końcowej fazie seta, lecz ostatecznie triumfowały różnicą trzech punktów (25:22) i w całym meczu 3:1. Bohaterką tego spotkania była Maja Tokarska, która zgromadziła 19 punktów.

Przyjechaliśmy na ten turniej z dwoma głównymi przyświecającymi nam celami – z jednej strony by kształtować naszą mentalność, z drugiej by sprawdzić założenia taktyczne w prawdziwych sytuacjach meczowych. Po tych dwóch meczach mogę stwierdzić, że dziewczyny spisały się świetnie i ich nastawienie podczas meczów jest rewelacyjne – chwali zespół Micelli. – Zagraliśmy dotąd dwa mecze i odnieśliśmy w nich dwa zwycięstwa. Te wygrane są dla nas ważne, bo poprawiają nam humor i napędzają do dalszej pracy. Niemniej turniej jest długi, trwa pięć dni z rzędu i nie będzie nam łatwo utrzymać ten sam poziom przez tyle dni aż do środy. Wynik jest tu dla nas ważny, ale ważniejsze jest to, jak zaprezentujemy się na boisku – dodaje.

PGE Atom Trefl Sopot – RC Cannes 3:0
(25:23, 25:23, 25:19)

PGE Atom Trefl Sopot – Telekom Baku 3:1
(25:16, 25:23, 24:26, 25:22)

źródło: sport.pl