Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Anna Pawłowska: Chcę wygrywać z lepszymi

Anna Pawłowska: Chcę wygrywać z lepszymi

fot. Artur Kraszewski /A.P.P.A/

- Nie denerwowałam się jakoś specjalnie, chyba bardziej się cieszyłam i już nie mogłam się doczekać tego meczu - mówi 17-letnia libero ŁKS-u Łódź Anna Pawłowska, która w sobotę w wygranym meczu z SMS-em Szczyrk zadebiutowała w rozgrywkach I ligi kobiet.

W sobotę zadebiutowałaś w rozgrywkach I ligi kobiet. Na co dzień występujesz w zespole juniorek ŁKS-u, który gra również w II lidze. Co czułaś przed tym meczem, gdy dowiedziałaś się, że jesteś w składzie na mecz z SMS-em PZPS Szczyrk?

Anna Pawłowska:Na pewno ogromną radość, że będę miała szansę się pokazać w takim meczu. Nie denerwowałam się jakoś specjalnie, chyba bardziej się cieszyłam i już nie mogłam się doczekać tego meczu. Jeszcze bardziej się ucieszyłam, gdy dostałam szansę wejścia na boisko i pokazania swoich umiejętności.

Jak zostałaś przyjęta przez starsze koleżanki z pierwszoligowego zespołu?Bardzo dobrze mnie przyjęły, nie było żadnego problemu, bo już wcześniej z nimi trenowałam. Na boisku też starały się mnie dopingować i pomóc w tym debiucie.

Trener Maciej Bartodziejski wpuszczał cię, gdy zespół ŁKS-u miał zagrywkę i bronił ataki rywala. Piłka czasem wręcz cię sama szuka – to kwestia instynktu, dobrego ustawienia?

Mam nadzieję, że taki instynkt posiadam i to jemu to zawdzięczam. Ciągle się uczę, by ustawiać się jeszcze lepiej do obrony.

W niedzielę rozegrałyście mecz II ligi z Łaskovią Łask, w którym przegrywałyście już 0:2, ostatecznie jednak wygrywając w tie-breaku.

Na początku było trochę ciężko, miałyśmy problemy ze skończeniem ataków. Potem grało się nam coraz lepiej i do końca nie wiem, czym to było spowodowane. Może ta seria w trzecim secie przy stanie 9:16 do 16:16 nam pomogła i trochę nas nakręciła. Dobrze, że gramy w II lidze, bo to kolejna okazja do pokazania się, zdobywania doświadczenia i przede wszystkim gry. Gramy z zespołami, w których występują starsze zawodniczki, często z lepszymi drużynami, ale na tym to właśnie polega, ja chcę wygrywać z lepszymi.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved