Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Ruszyły rozgrywki Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

Ruszyły rozgrywki Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

fot. archiwum

W sobotę odbyła się inauguracja rozgrywek Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu UMŁ. W XIX edycji jednych z największych amatorskich rozgrywek w kraju już po raz trzeci wystartowało 59 drużyn.

Początek sezonu to jak zwykle kilka ciekawych transferów, wzmocnień i przetasowań w poszczególnych zespołach. Największą niespodzianką było pojawienie się na parkiecie Marty Sławuty, byłej zawodniczki pierwszoligowego Startu, która korzystając z urlopu, przyjechała na swój debiut w drużynie Żużel-Fan.pl aż… z Australii. Po długiej przerwie spowodowanej kontuzją do gry znów powrócił Andrzej Orczyk były zawodnik pierwszoligowej Resursy. Nie zabrakło także łódzkich trenerów – siatkarek ŁKS-u – Macieja Bartodziejskiego i siatkarek Młodej Ligi Budowlanych – Bartłomieja Dąbrowskiego.

Sensacyjnie zakończył się pierwszy tegoroczny mecz w ekstraklasie mężczyzn. Beniaminek Warecka pokonała 3:2 brązowych medalistów ubiegłego sezonu Bakalland Ba! Zapowiadający się niezwykle emocjonująco mecz mistrza TKKF-u Dzikusy i wicemistrza Coffee Factory (dawniej Superata) wypadł niestety bardzo blado i zakończył się gładkim zwycięstwem ubiegłorocznych srebrnych medalistów 3:0.

W ekstraklasie kobiet początek sezonu przebiegał dość spokojnie. Beniaminek TKKF Dzikusy I uległ 0:3 ubiegłorocznym brązowym medalistkom Żużel-Fan.pl (dawniej Cashmire), Fuks pokonał 3:1 Dream Team Manekin, a Solum Service Jutrzenka zwyciężył 3:1 w spotkaniu z Wyborowymi.W I lidze kobiet dobrze zaprezentowały się debiutujące w rozgrywkach ŁALS-u młode zawodniczki UKS-u Novamed, które przy głośnym dopingu swoich kibiców pokonały ZSO 8 (3:0). Udał się rewanż za ubiegłoroczny mały finał zawodniczkom Salosu, które pewnie pokonały ŁKS Głuchych 3:0. Takim samym rezultatem zakończyło się spotkanie spadkowicza TKKF-u Dzikusy II z Swerwo f.i.n.e.

W I A lidze mężczyzn zawodnicy ze Szkoły Marcina Gortata pokonali drużynę Gremi 3:1. Podobnym wynikiem zakończyły się także mecze LUKS-u Sokoła z Juniorem i Volleya Centrum z Fuksem. Remisem 2:2 zakończył się natomiast pojedynek beniaminka Koluszki ze spadkowiczem z ekstraklasy zespołem SEW Eurodrive.

Niezwykle ciekawie zapowiada się rywalizacja w I B lidze mężczyzn. Aż trzy z czterech spotkań zakończyło się remisem. Jedynie zespół Euro-Ekol pokonał na inaugurację Wild Boyz 3:1.

W II lidze dwa mecze remisowe (Energeo – VC Chlory i Energia – Volley Team) oraz wysokie zwycięstwa po 3:0 drużyn Leader School i Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.

W III lidze pewne zwycięstwa zespołów, które w tym sezonie zapowiedziały zdecydowaną walkę o awans do wyższej ligi. Po 3:0 zwyciężyły zespoły Merrid Controls, Szybcy i wściekli, Gomdesign Team oraz Lupi.

Zapraszamy na następną kolejkę rozgrywek, która odbędzie się 10.10.2015 w Szkole Podstawowej nr 205 przy ul. Dąbrówki 1 w godz. 8-18.

Więcej informacji oraz wyniki na stronie www.siatka-lodzkie.org.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved