Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Brazylijczycy zdominowali rywalizację w Ameryce Południowej

Brazylijczycy zdominowali rywalizację w Ameryce Południowej

fot. FIVB

W brazylijskim Maceio gospodarze sięgnęli po trzydziesty tytuł mistrzowski w Ameryce Południowej. Podopieczni trenera Rezende w finale odprawili z kwitkiem reprezentację Argentyny, która w żadnym z trzech setów nie podjęła z nimi wyrównanej walki.

Trwający sezon reprezentacyjny szkoleniowiec Brazylii Bernardo Rezende traktuje jako etap przygotowawczy do igrzysk olimpijskich, które w przyszłym roku odbędą się w Rio de Janeiro. Przypomnijmy, że jego podopieczni w tym roku nie zawojowali Ligi Światowej. Wprawdzie znaleźli się w turnieju finałowym, ale nie zakwalifikowali się do walki o medale. Później rozgrywali serie meczów kontrolnych, które służyły jako przygotowanie do mistrzostw Ameryki Południowej. Dużym ułatwieniem dla nich był fakt, że nie musieli rywalizować w Pucharze Świata, dzięki czemu na dużej świeżości i ze sporym głodem gry przystąpili do kontynentalnego turnieju mistrzowskiego.

Od początku byli jego faworytem, tym bardziej że Argentyńczycy, czyli ich główni przeciwnicy w Ameryce Południowej, nie wystąpili w podstawowym składzie. Część zawodników odpoczywała po walce w Pucharze Świata. Ale i tak obie wspomniane drużyny znalazły się w finale mistrzostw, po drodze nie ponosząc żadnej porażki. Po raz szesnasty doszło zatem do brazylijsko-argentyńskiego starcia o prymat w Ameryce Południowej. Tym razem zwycięsko wyszli z niego gospodarze, którzy rozgromili oponentów, nie pozwalając im dojść do głosu w żadnym z trzech setów. Do sukcesu Brazylijczyków poprowadził Evandro Guerra, który zgromadził na swoim koncie 14 oczek. Po drugiej stronie siatki najskuteczniejszym graczem okazał się Pablo Koukartsev, zdobywca 13 punktów.

Nieco bardziej wyrównany był pojedynek o brązowy medal, w którym Kolumbia okazała się lepsza od Wenezueli. Uczestnicy Pucharu Świata nie urwali rywalom ani jednego seta. Najbliżej zrealizowania tego celu byli w drugiej partii, którą przegrali po walce na przewagi. W dwóch pozostałych byli zdecydowanie słabsi od Kolumbijczyków, w szeregach których pierwsze skrzypce grał Ronald Jimenez, zdobywca 19 punktów.Finał
Brazylia – Argentyna 3:0
(25:16, 25:16, 25:16)

Mecz o 3. miejsce
Kolumbia – Wenezuela 3:0
(25:21, 27:25, 25:21)

Nagrody indywidualne:

MVP: Sergio Santos (Brazylia)
Najlepszy rozgrywający: Bruno Rezende (Brazylia)
Najlepszy atakujący: Evandro Guerra (Brazylia)
Najlepsi blokujący: Facundo Imhoff (Argentyna), Isaac Santos (Brazylia)
Najlepsi przyjmujący: Rodrigo Quiroga (Argentyna), Ronald Jimenez (Kolumbia)
Najlepszy libero: Facundo Santucci (Argentyna)

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved