Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Magdalena Śliwa: Jest we mnie chęć rywalizacji na boisku

Magdalena Śliwa: Jest we mnie chęć rywalizacji na boisku

fot. Mariusz Harbatowicz

Magdalena Śliwa w nadchodzącym sezonie będzie asystentką trenera Juana Manuela Serramalery. Dla zawodniczki to początek kariery szkoleniowej. - Jest we mnie chęć rywalizacji na boisku - mówi była reprezentantka Polski.

Magdalena Śliwa po zakończeniu ubiegłego sezonu w barwach Budowlanych Łódź zdecydowała się zmienić swoją rolę i pełni rolę asystenta trenera drużyny z Dąbrowy Górniczej. – Wciąż jest we mnie chęć rywalizacji na boisku, ale nic już na to nie poradzę. Cieszę się, że mam wpływ na to, co można poprawić w grze zespołu. Mogę też reagować w konkretnej sytuacji – dostrzega zalety pełnionej przez siebie funkcji doświadczona zawodniczka.

Zdaniem Magdaleny Śliwy najważniejsze jest zaangażowanie ze strony samych podopiecznych. – Na szczęście mamy bardzo dobre i chcące się uczyć zawodniczki, więc nie będzie kłopotu. Człowiek uczy się przez całe życie, co wiem doskonale po sobie. Nawet, gdy byłam dojrzałą zawodniczką, cały czas odkrywałam coś nowego – zapewnia zawodniczka, która występowała na pozycji rozgrywającej. Dodała również, że jak do tej pory wszystko przebiega po myśli sztabu szkoleniowego. – Ciągle brakuje nam dwóch zawodniczek, które lada chwila powinny dołączyć do drużyny. Myślę, że trener Serramalera jest zadowolony, bowiem w drużynie jest atmosfera, zdrowie i całość układa się bardzo pozytywnie – oceniła Śliwa.

Asystentka argentyńskiego szkoleniowca przestrzega przed zbyt wczesnym rozdawaniem lokat w ligowej tabeli. – Wiadomo, że personalnie kilka drużyn jest naprawdę mocnych, ale wszystko zweryfikuje boisko. Rozdawanie medali przed sezonem nie ma sensu. Każdy zaczyna sezon, walcząc o medal. My też – zakończyłaźródło: katowickisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved