Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Walka do końca opłaciła się łodziankom

II liga K: Walka do końca opłaciła się łodziankom

Siatkarki drugoligowego ŁKS-u II SAN MG13 w meczu z zespołem z Łasku były już pod ścianą. W niemal beznadziejnej sytuacji, gdy wydawało się, że mecz zmierza do nieuchronnego końca, w trzecim secie zdołały całkowicie odmienić losy spotkania.

W pierwszych akcjach meczu Iwona Zuzel trzykrotnie wykorzystała słabsze przyjęcie w ekipie gości (3:0). Po chwili tym samym odpowiedziała Paulina Czuba, a duże znaczenie z racji warunków fizycznych siatkarek po obu stronach boiska miała technika wykonania ataku i umiejętność wykorzystania bloku. Asem serwisowym po zagrywce z wyskoku popisała się Joanna Gruszka, tym samym zdobywając punkt kontaktowy (9:8). Dobrze zaczął także funkcjonować blok siatkarek z Łasku, czujnie na siatce zachowała się Aleksandra Mielczarek-Błońska. Szybciej nerwy opanowały przyjezdne, po błędzie w ataku Justyny Sagan było 14:16. Gospodynie nie dały sobie szansy na szczęśliwe zakończenie premierowej odsłony, w której popełniły aż 14 błędów własnych (21:25).

Złe przyjęcie zagrywki przez Sagan i atak w siatkę Weroniki Gamały nie wskazywały na poprawę jakości gry w łódzkiej drużynie (1:3). Próby motywowania swoich podopiecznych przez trenera Michała Krymarysa zdawały się jednak powoli przynosić rezultaty. Obraz gry wyrównał się, choć nadal lepiej w przypadku sytuacyjnych piłek reagowały przyjezdne. Efektownym blokiem popisała się Natalia Gruszczyńska wyprowadzając swój zespół na prowadzenie (11:10). Przy stanie 14:13 po skutecznym ataku Sagan o czas poprosił trener Łaskovii Łask, Bogdan Lipowski. W odpowiedzi akcją blok-antenka ważny punkt zdobyła Paulina Przerywacz i kibice obserwowali zaciętą walkę punkt za punkt. W końcówce seria punktów zdobytych po zbyt miękkich atakach gospodyń sprawiła, że łodzianki znalazły się „pod ścianą” (22:25).

W trzecim secie na boisku pojawiła się Agata Kucharczyk, która miała podnieść skuteczność gospodyń w ofensywie. Zawodniczki z Łasku szybko uzyskały kilkupunktową zaliczkę, ale chyba nieco uśpiły swoją czujność i zbyt często oddawały rywalkom „darmowe” piłki, dodatkowo przewagę wzrostu na siatce wykorzystała Gruszczyńska i łodzianki znów mogły uwierzyć w szczęśliwy dla siebie rozwój wypadków (6:5). Spustoszenie w szeregach gospodyń siały bardzo płaskie zagrywki Gruszki i to dzięki nim łaskowianki wyszły na siedmiopunktowe prowadzenie. Jeszcze bardziej imponującą serią punktową popisały się łodzianki, które jednym ustawieniu zdołały dogonić rywalki, pomóc w przyjęciu zagrywki miała wprowadzona na boisko Marta Raźniewska (16:16). Blok na Przerywacz sprawił, że łodzianki wróciły z dalekiej podróży (26:24).

Nic dziwnego, że przegrany przez łaskowianki w takich okolicznościach set znalazł odbicie w pierwszych akcjach czwartej odsłony (8:4). Piłki nie wpadały już „na czysto” w pole zawodniczek ŁKS-u. Sagan i Kucharczyk stanowiły coraz większe zagrożenie w ofensywie, w sukurs przychodziła im także Klaudia Wieczorek, kończąc sytuacyjne piłki. Zawodniczki z Łasku straciły pewność siebie, zdenerwowane – jakby wciąż przeżywając porażkę w poprzedniej partii – musiały walczyć o zwycięstwo w tie-breaku (25:16).

Piąty set należał do łodzianek, a ogromną pracę dla swojej drużyny wykonała Natalia Olesińska w polu zagrywki, stopniowo odbierając rywalkom ochotę do gry (11:3). Przyjezdne pokazały charakter i walczyły do końca, ale nie zdołały już odrobić tej przewagi i to łodzianki odniosły pierwsze zwycięstwo w II lidze (15:12).

ŁKS II SAN MG13 Łódź – Łaskovia Łask 3:2
(21:25, 22:25, 26:24, 25:16, 15:12)

ŁKS II: Wieczorek K. (18), Głoskowska (6), Gamała (2), Gruszczyńska (10), Sagan (18), Zuzel (3), Pawłowska (libero) oraz Kucharczyk (9), Olesińska (1), Grzywacz i Gaweł
Łaskovia: Makaruk (12), Przerywacz (3), Gruszka (9), Mielczarek-Błońska (7), Czubak (12), Gomerska (1), Dudek (libero) oraz Grzesiak, Raźniewska (5) i Wojtaszek