Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Pierwsze ligowe punkty dla WTS-u KDBS Włocławek

II liga K: Pierwsze ligowe punkty dla WTS-u KDBS Włocławek

fot. archiwum

Udanie wypadła inauguracja II ligi we Włocławku. Gospodynie pokonały zespół Akademii Piłki Siatkowej Rumia, a publiczność dopingiem bardzo przyczyniła się do odniesienia przez WTS KDBS historycznego zwycięstwa na szczeblu centralnym rozgrywek.

Początek spotkania to nerwy po obu stronach siatki. Oba zespoły popełniały dużo błędów, szczególnie w polu zagrywki. Szybciej opanowały emocje włocławianki, a stało się to za sprawą serii zagrywek Aleksandry Wyczałkowskiej. Jej bardzo silne, a jednocześnie dobrze kierowane serwisy sprawiały ogromne problemy rumiankom. Strata w jednym ustawieniu czterech punktów bardzo mocno nadszarpnęła pewność siebie przyjezdnych. Mimo ambitnej postawy i walki o każdą piłkę do końca seta nie były w stanie nawiązać walki z kontrolującymi przebieg wydarzeń gospodyniami.

Obraz gry w drugiej odsłonie nie uległ zmianie. Siatkarki WTS-u poczuły się dużo pewniej po wygraniu pierwszego seta w sezonie. Akademiczkom nie można było odmówić ambicji i woli walki, ale ponieważ pozytywna postawa połączona była z dużą liczbą błędów to na tablicy wyników utrzymywała się kilkupunktowa przewaga gospodyń. Zryw siatkarek z Rumi w końcówce, gdy przy serwisach Olgi Soboczyńskiej doprowadziły do remisu 20:20, nie zdał się na wiele. Po chwili kolejną serią zagrywek popisała się niezawodna kapitanka włocławianek Wyczałkowska i WTS objął prowadzenie w meczu 2:0.

Trener Akademii Piłki Siatkowej Rumia Tomasz Kordowski przed trzecią odsłoną dokonał roszad w ustawieniu swojego zespołu – Agata Ceynowa została przesunięta na środek, a jej miejsce na prawym skrzydle zajęła Sandra Korusiewicz. Zabiegi opiekuna przyjezdnych nie zdały się na wiele. Jego podopieczne walczyły z całych sił, podbiły bardzo dużo piłek w obronie, ale błędy popełniane we wszystkich pozostałych elementach siatkarskiego rzemiosła niweczyły ich wysiłki. Natomiast Marek Zacharek z zadowoleniem mógł oglądać poczynania swoich podopiecznych, które bardzo pewnie zmierzały do pierwszego zwycięstwa w drugiej lidze dla Włocławka po powrocie do II ligi.



Dziewczęta z Rumi w niczym nie przypominały zespołu pewnie rozbijającego innego beniaminka z Chełmna przed tygodniem. Na pewno wpływ na ich postawę miała nieobecność Angeliki Wilczyńskiej. W ramach współpracy pomiędzy klubami trener Kordowski zgodził się, aby siatkarka w barwach PGE Atomu Trefla Sopot wzięła udział w rozgrywanym w Turcji towarzyskim turnieju z udziałem najlepszych drużyn w Europie. W Akademii Piłki Siatkowej większość zawodniczek jest bardzo młoda i takie spotkania jak sobotnie mają prawo im się przytrafiać, jako ważny element zbierania boiskowego doświadczenia.

Powrót siatkówki do Włocławka wypadł bardzo okazale. Dopisali kibice, siatkarki po pechowym przegraniu pierwszego meczu w Malborku stanęły na wysokości zadania. Trener Zacharek zebrał ciekawy skład stanowiący mieszaninę doświadczenia z młodością i WTS KDBS niewątpliwie może z optymizmem spoglądać w ligową przyszłość. Szczególnie groźne będą włocławianki u siebie, bo poza atutami czysto siatkarskimi po ich stronie będą głośno wspierający kibicie i specyficzna hala.

WTS KDBS Włocławek – Akademia Piłki Siatkowej Rumia 3:0

(25:17, 25:20, 25:21)

Składy zespołów:

WTS: Wyczałkowska, Malinowska, Jędrzejewska, Kiełpińska, Irzemska, Browarczyk, Abdulzade (libero) oraz Majewska (libero), Gogol, Balcerak i Depka-Skrzypińska
APS: Piepiórka, Meller, Narwojsz, Ceynowa, Korusiewicz, Soboczyńska, Makowska (libero) oraz Paszke, Arkuszewska i Cichoń

Zobacz również:
Wyniki 2. kolejki i tabela II ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved