Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Zwycięstwo wrześnian przed własną publicznością

I liga M: Zwycięstwo wrześnian przed własną publicznością

W swoim pierwszym meczu sezonu siatkarze APP Krispolu Września w trzech setach pokonali zespół z Kęt. Najwięcej emocji dostarczył drugi set spotkania zakończony wynikiem 26:24 dla gospodarzy. W pozostałych odsłonach mecz był dość jednostronny.

Siatkarze znad Soły w swoim pierwszym meczu sezonu musieli radzić sobie bez kontuzjowanych zawodników – Piotra Kramera Jonasza Bieguna. Inauguracyjna partia spotkania to dominacja gospodarzy. Wrześnianie swoją grą wyraźnie zaskoczyli rywali, którzy raz po raz musieli uznawać wyższość bloku gospodarzy. Pech nie opuszczał kęczan, boisko z powodu urazu musiał opuścić Damian Zygmunt. Skuteczni w tym elemencie byli Olczyk i Iglewski. Imponujące rozmiary zwycięstwa nad rywalem w tym secie powiększył jeszcze Dobosz, popisując się asem serwisowym (21:11). Goście zdołali w tej odsłonie zdobyć tylko jeden punkt (25:12).

Zimny prysznic podziałał motywująco na zespół z Kęt. Przyjezdni nie dawali za wygraną i prowadzili 15:10. Za szybko jednak chyba się rozluźnili, podopieczni Sławomira Gerymskiego błyskawicznie wyrównali po 17. Później kęczanie mieli w górze piłkę setową, ale ich niewykorzystana szansa okazała się być ostatnią w tej partii i to gospodarze byli o krok od zainkasowania kompletu punktów (26:24).

Trzecia partia przebiegała pod dyktando wrześnian. Spokój swoim kolegom zapewnił Iglewski (8:5). Zagrywka gospodarzy była elementem, który pozwolił im budować dalszą przewagę (16:10). Za moment pierwsze zwycięstwo siatkarzy z Wrześni stało się faktem (25:20). MVP spotkania został wybrany Mateusz Jasiński.

APP Krispol Września – KPS Kęty 3:0
(25:12, 26:24, 25:20)