Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: W Wyszkowie trzy punkty dla przyjezdnych

I liga M: W Wyszkowie trzy punkty dla przyjezdnych

Zadowoleni z Wyszkowa mogli wyjechać siatkarze AGH AZS Kraków. Podopieczni trenera Andrzeja Kubackiego jedynie w trzecim secie okazali się słabsi od Campera, ale nie przeszkodziło im to w zainkasowaniu kompletu punktów i udanej inauguracji sezonu.

Początek spotkania w Wyszkowie był dość wyrównany, na pierwszej przerwie technicznej zespół z Krakowa miał dwa punkty w zapasie i przez dłuższy czas utrzymywał niewielką przewagę. Siatkarze Campera do remisu doprowadzili dopiero przy stanie 15:15, ale na przerwie technicznej numer dwa przegrywali różnicą jednego punktu. Krakowianie po powrocie na boisko wrzucili jeszcze wyższy bieg i zdołali odskoczyć na 19:16. Solidna i pewna gra przyjezdnych pozwoliła im utrzymywać kilkupunktową nadwyżkę i objąć prowadzenie w meczu 1:0.

W drugim secie to Camper podrażniony niepowodzeniem w poprzedniej partii rozpoczął z dużym animuszem. Odskoczył na 5:3, a na przerwie technicznej utrzymał swoje prowadzenie. Na boisku jednak trwała prawdziwa siatkarska wojna, żadna z drużyn nie odpuszczała, ale to gospodarze utrzymywali niewielkie prowadzenie. AGH AZS wyrównało jednak, doprowadzając do stanu 15:15. Walka toczyła się niemalże punkt za punkt, ale w końcówce to akademicy z Krakowa wyszli na prowadzenie (18:17, 20:18). Decydującą fazę seta podopieczni trenera Kubackiego rozegrali wręcz po mistrzowsku, odskakując rywalom najpierw na 23:19. Gospodarze zdołali obronić jednego set-balla, ale ostatecznie przegrywali w meczu już 0:2.

W trzeciej partii seria zagrywek Michała Dzierwy pozwoliła przyjezdnym odskoczyć na 9:4. Kiedy wydawało się, że wszystko zmierza ku wynikowi 3:0 na korzyść gości, którzy prowadzili już 13:6, do odrabiania strat rzucili się wyszkowianie. Ich ofiarna gra w każdym elemencie poskutkowała tym, że nie tylko doprowadzili do remisu 15:15, ale po drugiej przerwie technicznej to oni nadawali ton boiskowym wydarzeniom (19:16). Trzypunktową nadwyżkę miejscowi utrzymali już do końca seta. Przy stanie 24:21 mieli już piłki setowe, wykorzystali od razu pierwszą z nich i tym samym pozostali w grze.

W czwartym secie przy zagrywce Jana Fornala krakowianie prowadzili 6:2. Rywale jednak błyskawicznie odrobili straty, a na przerwie technicznej prowadzili jednym punktem. Po powrocie na parkiet zdołali odskoczyć jeszcze na 10:8. Na tym jednak dobra passa zespołu z Wyszkowa się zakończyła. Podopieczni trenera Pawła Blomberga szybko stracili niewielką przewagę, a dodatkowo to krakowianie zaczęli podkręcać tempo. Na drugim czasie technicznym prowadzili już 16:14 i od tego momentu pozwolili rywalom zdobyć zaledwie cztery punkty, dominując niemal w każdym elemencie. MVP meczu wybrany został Jan Fornala.

KS Camper Wyszków – AGH AZS Kraków 1:3
(22:25, 21:25, 25:21, 18:25)