Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Beniaminek rozpoczął rozgrywki w imponującym stylu

I liga K: Beniaminek rozpoczął rozgrywki w imponującym stylu

fot. archiwum

Siatkarki PSPS-u Chemika Police już w pierwszym spotkaniu sezonu pokazały, że nie należy ich lekceważyć. Policzanki przed własną publicznością w trzech setach odprawiły zespół z Krosna i odniosły pierwsze zwycięstwo.

Mecz przeciwko krośniankom miał być pierwszym sprawdzianem możliwości podopiecznych Mariusza Bujka. W wyjściowej szóstce gospodyń pojawiły się Jasińska, Grobys, Łukasiewicz, Kazaniecka, Nickowska, Soter i Buczek. Ten skład spisywał się na boisku wyśmienicie i od samego początku to siatkarki PSPS-u Chemika Police przeważały na boisku.

Kluczowa dla losów spotkania była dobra postawa przyjmującej, Hanny Łukasiewicz, z kolei prawdziwą „kopalnią” punktów w ofensywie były zbicia Sylwii Grobys. Dwa pierwsze sety to zdecydowana dominacja gospodyń, które ani przez moment nie mogły poczuć się zagrożone. Nieco więcej kłopotów sprawiły im rywalki w trzeciej partii, ale ambitna gra krośnianek na niewiele się zdała, bardziej regularne i pewniejsze w swoich zagraniach policzanki przypieczętowały zwycięstwo za 3 punkty.

Za tydzień beniaminek I ligi zmierzy się z Wisłą Warszawa, która również debiutuje na zapleczu ekstraklasy. Faworytkami tego starcia będą warszawianki, ale zawodniczki z Polic na pewno postarają się o sprawienie niespodzianki.PSPS Chemik Police – Karpaty Krosno 3:0
(25:17, 25:17, 25:22)

Zobacz również:
Wyniki 1. kolejki i tabela I ligi kobiet

źródło: chemikpolice.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved