Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Developres Rzeszów najlepszy w Karpaczu

Developres Rzeszów najlepszy w Karpaczu

fot. archiwum

Ekipa Developresu SkyRes Rzeszów świetnie spisuje się w okresie przygotowawczym do rozgrywek Orlen Ligi. Zespół wygrał bowiem rozgrywany w Karpaczu Turniej Trzech Narodów, gdzie pokonał Muszyniankę Muszyna oraz drużyny z Włoch i Niemiec.

W Karpaczu rozegrano Turniej Trzech Narodów, w którym wzięły udział dwa polskie zespoły z ekstraklasy – Developres SkyRes Rzeszów i Polski Cukier Muszynianka Muszyna oraz wicemistrz Niemiec Allianz MTV Stuttgart i włoski Obiettivo Risarcimento Vicenza. Rywalizacja rozpoczęła się w piątek 2 października.  Tego dnia rzeszowianki po zaciętym boju pokonały niemiecką ekipę w pięciu setach, a zespół z Muszyny okazał się słabszy w spotkaniu z Włoszkami.

Sobota również była pełna emocji – tego bowiem dnia spotkały się ze sobą dwie polskie drużyny. W tej konfrontacji lepszy okazał się Developres Rzeszów, który pokonał muszynianki w czterech setach.

W niedzielę rzeszowianki pokonały włoską Vicenzę 3:1 i tym samym przypieczętowały swoje zwycięstwo w Turnieju Trzech Narodów. Natomiast ekipa prowadzona przez Bogdana Serwińskiego musiała uznać wyższość wicemistrza Niemiec, który pokonał brązowego medalistę poprzedniego sezonu Orlen Ligi 3:2.



Za tydzień, w dniach 9-11 października po raz kolejny dojdzie do starcia Developresu SkyRes Rzeszów z Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna. Tym razem oba zespoły spotkają się w rzeszowskiej hali na ostatnim turnieju towarzyskim przed startem ligowych rozgrywek. W III Turnieju o Puchar Firmy Developres zagrają także KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Pałac Bydgoszcz oraz niemiecki zespół VC Olimpia Berlin.

Wyniki polskich drużyn na Turnieju Trzech Narodów:
Developres SkyRes Rzeszów – Allianz MTV Stuttgart 3:2
Developres SkyRes Rzeszów – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:1
(23:25, 25:14, 25:16, 25:13)
Obiettivo Risarcimento Vicenza – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:0
(25:22, 25:20, 25:22)
Developres SkyRes Rzeszów – Obiettivo Risarcimento Vicenza 3:1
(25:23, 10:25, 25:15, 25:22)
Polski Cukier Muszynianka Muszyna – Allianz MTV Stuttgart 2:3

źródło: developres.rzeszow.pl, inf. prasowa, inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved