Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > ZAKSA przegrała z zespołem z Chin i zagra o 5. miejsce

ZAKSA przegrała z zespołem z Chin i zagra o 5. miejsce

W Raciborzu trwa turniej towarzyski z udziałem m.in. ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębskiego Węgla. W sobotę podopieczni trenera Ferdinando de Giorgi przegrali  z wicemistrzem Chin w czterech setach i zagrają w niedzielę o 5. miejsce.

Mecz serią świetnych i mocnych zagrywek otworzył Łukasz Wiśniewski. Ten sam zawodnik, w ducie z Krzysztofem Rejno, zaprezentował w początkowej fazie seta skuteczną grę blokiem, dzięki czemu na pierwszą przerwę techniczną ZAKSA udała się przy prowadzeniu 8:4. Fantastyczną grą w ataku popisali się Kamil Semeniuk i Grzegorz Bociek, a asy serwisowe w wykonaniu Dominika Witczaka doprowadziły do stanu 16:11 dla ZAKSY. W kluczowej fazie pierwszego seta polska drużyna popełniła kilka błędów i mimo prowadzenia 24:22 musiała uznać wyższość drużyny z Chin. Drugi set to istna gra błędów w wykonaniu obu drużyn, jednak to Chińczycy popełnili ich mniej i w całym meczu objęli prowadzenie 2:0.

W początkowej części trzeciego seta obie strony prowadziły wyrównaną walkę, a na pierwszą przerwę techniczną w tym secie udały się przy stanie 8:7 dla ZAKSY. Ponownie kilka świetnych zagrywek w wykonaniu Łukasza Wiśniewskiego pozwoliło na uzyskanie nieznacznej przewagi punktowej nad rywalem. Jednak poprawna gra chińczyków w obronie i akcje zakończone skutecznym atakiem powodowały, iż gra toczyła się punkt za punkt. Przy stanie 23:21 dla ZAKSY fantastycznym atakiem z lewego skrzydła Grzegorz Bociek doprowadził do setballa, a za chwilę atakiem z prawego skrzydła zakończył trzecią partię spotkania, doprowadzając do stanu 1:2 w setach.

W czwartym secie na prowadzenie wyszła drużyna Shandong, jednak dzięki świetnej grze blokiem Rejno i Pająka oraz atakom Semeniuka ZAKSA zdołała odrobić straty. Na drugą przerwę techniczną kędzierzynianie zeszli z dorobkiem 13 punktów. As serwisowy Semeniuka, autowy atak Chińczyków i skuteczne zbicie Witczaka doprowadziły do remisu 16:16, jednak po serii błędów w wykonaniu polskiej drużyny na prowadzenie 20:17 wyszło ponownie Shandong. W decydującej fazie seta, dzięki błędom Chińczyków i grze blokiem Semeniuka i Wiśniewskiego ZAKSA doprowadziła do wyrównania 22:22, ale przez nieporozumienie i skuteczny atak z drugiej linii to drużyna Shandong zdobyła 25 punkt w secie czwartym i tym samym wygrała cały mecz 3:1. W niedzielę ostatni dzień turniejowych zmagań. O godz. 12.00 w Raciborzu ZAKSA stoczy pojedynek o 5. miejsce z drużyną mistrza Czech, Duklą Liberec.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Shandong Shanghai 1:3
(24:26, 21:25, 25:21, 23:25)

źródło: zaksa.pl